X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oszuści wyłudzają pieniądze podając się za Allegro i Facebooka

Hakerzy znaleźli nowy sposób na to, aby wyłudzić od nas pieniądze. Teraz postanowili wykorzystać w tym celu Facebooka i Allegro.

Oszuści wyłudzają pieniądze podając się za Allegro i Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Chociaż sposoby na wyłudzenie naszych pieniędzy i danych są coraz ciekawsze, ten wydaje się być najprostszy z możliwych. Oszuści bowiem postanowili wykorzystać jako przynętę Allegro i Facebooka, z których większość z nas korzysta bardzo często. Równie dobry wydaje się być czas kiedy rozgrywa się cała akcja, ponieważ powoli ludzie zaczynają rozglądać się za prezentami na Święta Bożego Narodzenia.

Hakerzy w natarciu

Nie powinno to nikogo dziwić, że hakerzy jako narzędzie do wyłudzeń danych i pieniędzy wykorzystują Facebooka i Allegro. A w zasadzie nasze preferencje w kwestii użytkowania tych dwóch platform. O całej sprawie zostaliśmy poinformowani przez Komisję Nadzoru Finansowego na Twitterze za pomocą poniższego posta.

Jak czytamy, hakerzy wykorzystują naszą naiwność, prosząc nas o zalogowanie się za pomocą Facebooka lub Allegro. Prośba zaś motywowana jest rzekomą chęcią dokonania zakupu przez użytkownika. W kolejnym kroku, nasza próba logowania zostaje przeniesiona na fałszywą stronę logowania Banku Pocztowego, gdzie pojawia się polecenie zapłaty. Efekt? Hakerzy wchodzą w posiadanie naszych danych, a dodatkowo zarabiają pieniądze, które samodzielnie im wyślemy.

Nowe sposoby na wyłudzenia

Z roku na rok rośnie nie tylko liczba ataków, w wyniku których dochodzi do wyłudzeń danych i pieniędzy, ale także kreatywność oszustów. Ten, o którym wspominała Komisja Nadzoru Finansowego, nie powinien być dla nikogo zaskakujący. Głównie dlatego, że wykorzystuje dwie największe platformy użytkowe w Polsce. Co nie mniej istotne, to również ciekawy czas na dokonywanie tego typu oszustw, ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Mikołajki. W związku z tym, coraz więcej osób stara się przygotować prezenty dla najbliższych, dlatego też korzysta z pomocy Allegro, czy Facebooka w kwestii logowania.

Dlatego tym bardziej przestrzegamy przed tym, aby zwłaszcza teraz być uważnym w sieci. Hakerzy bowiem tylko czekają na to, aby móc wykorzystać naszą ufność i chęć zrobienia komuś, lub sobie, drobnych przyjemności.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail