X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oszuści wyłudzają pieniądze podając się za Allegro i Facebooka

Hakerzy znaleźli nowy sposób na to, aby wyłudzić od nas pieniądze. Teraz postanowili wykorzystać w tym celu Facebooka i Allegro.

Oszuści wyłudzają pieniądze podając się za Allegro i Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Chociaż sposoby na wyłudzenie naszych pieniędzy i danych są coraz ciekawsze, ten wydaje się być najprostszy z możliwych. Oszuści bowiem postanowili wykorzystać jako przynętę Allegro i Facebooka, z których większość z nas korzysta bardzo często. Równie dobry wydaje się być czas kiedy rozgrywa się cała akcja, ponieważ powoli ludzie zaczynają rozglądać się za prezentami na Święta Bożego Narodzenia.

Hakerzy w natarciu

Nie powinno to nikogo dziwić, że hakerzy jako narzędzie do wyłudzeń danych i pieniędzy wykorzystują Facebooka i Allegro. A w zasadzie nasze preferencje w kwestii użytkowania tych dwóch platform. O całej sprawie zostaliśmy poinformowani przez Komisję Nadzoru Finansowego na Twitterze za pomocą poniższego posta.

Jak czytamy, hakerzy wykorzystują naszą naiwność, prosząc nas o zalogowanie się za pomocą Facebooka lub Allegro. Prośba zaś motywowana jest rzekomą chęcią dokonania zakupu przez użytkownika. W kolejnym kroku, nasza próba logowania zostaje przeniesiona na fałszywą stronę logowania Banku Pocztowego, gdzie pojawia się polecenie zapłaty. Efekt? Hakerzy wchodzą w posiadanie naszych danych, a dodatkowo zarabiają pieniądze, które samodzielnie im wyślemy.

Nowe sposoby na wyłudzenia

Z roku na rok rośnie nie tylko liczba ataków, w wyniku których dochodzi do wyłudzeń danych i pieniędzy, ale także kreatywność oszustów. Ten, o którym wspominała Komisja Nadzoru Finansowego, nie powinien być dla nikogo zaskakujący. Głównie dlatego, że wykorzystuje dwie największe platformy użytkowe w Polsce. Co nie mniej istotne, to również ciekawy czas na dokonywanie tego typu oszustw, ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Mikołajki. W związku z tym, coraz więcej osób stara się przygotować prezenty dla najbliższych, dlatego też korzysta z pomocy Allegro, czy Facebooka w kwestii logowania.

Dlatego tym bardziej przestrzegamy przed tym, aby zwłaszcza teraz być uważnym w sieci. Hakerzy bowiem tylko czekają na to, aby móc wykorzystać naszą ufność i chęć zrobienia komuś, lub sobie, drobnych przyjemności.

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail