X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli nagrywać dłuższe filmy w Stories

Filmy w Stories już niedługo mogą być czterokrotnie dłuższe, niż ma to miejsce w tej chwili.

Instagram pozwoli nagrywać dłuższe filmy w Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Już od jakiegoś czasu mówi się o ty, jakoby Instagram miał dać użytkownikom możliwość nagrania dłuższego Stories. Gdy doniesienia te zaczynały powoli cichnąć, medium wprowadziło testy na żywo. I prawdopodobnie już niebawem wszyscy użytkownicy będą mogli cieszyć się tym rozwiązaniem.

15 sekund? Za krótko!

Okazuje się, że 15 sekund na nagranie Stories to zdecydowanie za mało. Na początku taka idea miała pomóc w krótkim przekazie wideo. Natomiast, wraz z rozwojem trendów związanych z dłuższymi filmami, również Instagram postanowił dostosować się do oczekiwań użytkowników. Pierwsze testy zostały już zauważone miesiąc temu przez Alessandro Paluzzi.

Jak widzimy, od teraz limit czasowy nagrań jednego kafelka miałby wynosić 60 sekund. Obecnie Instagram wykonuje testy tego rozwiązania na żywo, wśród wybranych użytkowników. Powodem takiej decyzji miały być nieustające prośby ze strony użytkowników oraz twórców, jak i chęć zmaksymalizowania zaangażowania użytkowników. A tym samym, ponowne upodobnienie się do największego konkurenta – TikToka. Oczywiście jest jeszcze jedna, niepisana przyczyna. Odzyskanie młodszej widowni, ponieważ na ten moment, jest wysoka średnia wieku użytkowników.

W czym może to pomóc?

Coraz więcej współprac z markami łączy się również z określonym czasem mówienia o produkcie czy usłudze. Dzięki zwiększeniu czasu w jednym kafelku, nie będą następować niepotrzebne przerywniki. A tym samym oglądanie Stories będzie przyjemniejsze. Podobnie osoby relacjonujące, nie będą musiały aż tak bardzo uważać na to, jak wcześniej, gdy ich wypowiedź urywała się w samym środku lub jeszcze na początku. Wszak 15 sekund to bardzo mało. Ponadto, taki proces łączenia to kolejny krok do otworzenia się aplikacji na pełnoekranowe kanały relacji, postów czy rolek. A w rezultacie, zwiększy się także zaangażowanie użytkowników w obrębie aplikacji.

Na ten moment nie wiemy dokładnie kiedy moglibyśmy spodziewać się zwiększonego czasu podczas nagrywania Stories. Jednak zważając na fakt, że obecnie już trwają testy funkcji na żywo, prawdopodobnie czas oczekiwania nie będzie należał do najdłuższych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail