X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Po zamknięciu kopalni w Chinach, ponownie zaczyna rosnąć moc obliczeniowa sieci Bitcoin

Kiedy Chiny wprowadziły zakaz wydobywania Bitcoinów, odnotowano na tym polu olbrzymi spadek. Jednak wszystko wskazuje na to, że sytuacja powoli zaczyna wracać do normy.

Po zamknięciu kopalni w Chinach, ponownie zaczyna rosnąć moc obliczeniowa sieci Bitcoinźródło: shutterstock.com

reklama


Górnicy ciężko pracowali nad tym, aby odbudować to, co z rynkiem systemu Bitcoin zrobiły Chiny. Minęło niespełna pół roku i wszystko wskazuje na to, że misja ma szansę zakończyć się powodzeniem. Moc obliczeniowa sieci Bitcoin zaczyna bowiem ponownie rosnąć.

Zakaz to nie problem

Chiny zdecydowały się wprowadzić całkowity zakaz wydobywania kryptowalut. W związku z tym, wydajność sieci Bitcoin spadła o około 53%. Potencjał zatem spadł, natomiast już niespełna pół roku później, górnikom udało się odzyskać to, co zostało utracone. I rzeczywiście jest na co zwrócić uwagę. Zakaz Chin doprowadził bowiem do tego, że poziom wydobycia spadł nawet o 86 milionów terahashy. W szczytowej wartości było to 180, a obcenie 176 milionów terahashy.

Energia a środowisko

Wydobywanie Bitcoinów rodzi wiele kontrowersji i to nie tylko w środowisku specjalistów zajmujących się ekonomią i finansami. Już wielokrotnie pojawiały się raporty i doniesienia na temat tego, jakoby Bitcoin zagrażał naszemu środowisku. Wszystko to w związku z energią jaka jest zużywana przy jego wydobywaniu. Kiedy Chiny wprowadziły zakaz wydobywania, około 50% światowych platform wydobywczych zaprzestało swoich działań. Natomiast wszystko wskazuje na to, że górnicy z Kanady i USA dali sobie z tym radę, a to, co miało miejsce po wydaniu decyzji ze strony Chin, powoli zaczyna się normować.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail