X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok z nowym Centrum Przejrzystości, w którym informuje jak zapewnia bezpieczeństwo użytkowników

Na TikToku pojawiło się nowe Centrum Przejrzystości wraz z raportami dotyczącymi bezpieczeństwa.

TikTok z nowym Centrum Przejrzystości, w którym informuje jak zapewnia bezpieczeństwo użytkownikówźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok uruchomił odświeżoną wersję Centrum Przejrzystości. Jest to nowa przestrzeń, w ramach której platforma publikuje informacje dotyczące tego, jak zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Oprócz dotychczasowych zasobów takich jak Zasady Społeczności czy Sprawozdania na temat otwartości, pojawiły się nowe raporty poświęcone kwestii usuwania treści i udostępniania informacji prywatnych na wniosek organów ścigania.

Nowe, odświeżone Centrum Przejrzystości

Zaktualizowane Centrum Przejrzystości jest dla TikToka ważnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i odpowiedzialności społeczności platformy oraz transparentności danych jej użytkowników. To globalne centrum udzielania informacji o tym, w jaki sposób platforma zabezpiecza i chroni wrażliwie informacje dotyczące użytkowników.

„Dzięki odświeżonej wersji Centrum Przejrzystości, w jednym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa naszych użytkowników. Dodatkowo, forma prezentacji danych jest teraz bardziej czytelna i zrozumiała poprzez wprowadzenie interaktywnych wykresów oraz grafik przedstawiających najważniejsze dane. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej platformy informacyjnej  dla naszych użytkowników, która w klarowny sposób pokaże im, w jaki sposób TikTok chroni ich dane i publikowane treści” – mówi Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Sprawozdania i raporty

Publikowane przez TikToka sprawozdania na temat otwartości zawierają aktualne informacje o systemach zabezpieczających dane użytkowników i obowiązujących regulacjach prawnych platformy. Przedstawiają m.in. liczby usuniętych kont oraz reklam, które naruszały Zasady Społeczności TikToka lub Warunki Korzystania z Serwisu. Najnowsze raporty dotyczą kwestii usuwania treści i udostępniania informacji prywatnych na wniosek organów ścigania, a także roli, jaką platforma pełni w podejmowaniu czynności prawnych.

W Centrum Przejrzystości można znaleźć opublikowane ostatnio:

  • Raport dotyczący żądań informacji. Obejmuje zakres, w jakim TikTok jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na wnioski organów ścigania dotyczące informacji o użytkownikach w sposób respektujący ich prywatność i wszelkie inne prawa osobiste.
  • Raport dotyczący żądań usunięcia treści ze strony władz. Zawiera informacje o przypadkach, w których konieczne jest usunięcie lub ograniczenie treści zgłaszanych przez organy władz.
  • Raport dotyczący zgłoszeń treści naruszających własność intelektualną. Dotyka problemu udostępniania treści naruszających własność intelektualną stron trzecich.

 

Zobacz odświeżone Centrum Przejrzystości wraz z treścią najnowszych raportów.

 

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail