X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger wprowadza nowe funkcje oraz efekty AR

Meta chce zatrzymać przy sobie młodszych użytkowników. Dlatego wprowadza trzy nowe funkcje na Messengerze.

Messenger wprowadza nowe funkcje oraz efekty ARźródło: shutterstock.com

reklama


Na Messengerze w okolicach świąt zacznie pojawiać się kilka ciekawych, nowych opcji. Wśród nich zauważymy nowe opcje AR czy możliwość dzielenia się rachunkami. O co dokładnie chodzi i jak będzie to wyglądać w praktyce? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Nowe funkcje na Messengerze

Messenger właśnie wprowadza kilka ciekawych opcji, które powoli zaczną się pojawiać w aplikacji, u wszystkich użytkowników. Pierwszą z nich będą nowe efekty w czatach grupowych, podczas rozmów wideo.

źródło: messengernews.fb.com

Pojawią się między innymi takie dodatki jak dodanie stylu retro czy innych atrakcji, bardzo często powodujących uśmiech u współrozmówcy.

Dodatkowo, niebawem zobaczymy też na Messengerze nowe zestawy soundmoji. A wśród nich, m.in. te na cześć nowego albumu Taylor Swift –Red, Początki soundmoji sięgają jeszcze lipca tego roku. Jest to połączenie dźwięków z ikoną emoji. W związku z tym, wydaje się to być ciekawa i zupełnie inna reklama, np. dla gwiazd wydających nowe płyty czy single, tak jak w przypadku Taylor Swift.

Ale to nie koniec, wśród nowości zobaczymy również Split Payments. Funkcja ta jest obecnie w fazie testów. Za jej pomocą użytkownicy będą mogli łatwiej dzielić się kosztami rachunków czy wydatków.

źródło: messengernews.fb.com

Co ciekawe, koszty sam Messenger rozdzieli automatycznie i sprawiedliwie pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, a Ty możesz siebie w nich uwzględnić lub wykluczyć. Wszystko będzie się tu odbywać za pomocą Facebook Pay.

Młodzi użytkownicy! Wracajcie!

Nowe opcje na Messengerze to zdecydowanie próba zatrzymania lub przyciągnięcia do siebie młodszych użytkowników. Czy udana? Okaże się. Na pewno Facebook wytoczył ciężkie działa, czyli współprace z ulubionymi twórcami na TikToku młodych użytkowników, aby mogły one zaprezentować nowe opcje. To zdecydowanie zwróci uwagę młodszego pokolenia, jednak na chwilę. Opcje te nie należą bowiem do bardzo wciągających, a jedynie uatrakcyjniających. Tak czy inaczej, Messenger się bardzo stara. A ci, którzy z niego korzystają na co dzień, już teraz mogą cieszyć się z wprowadzonych zmian. i jedynie na Split Payments przyjdzie im nieco poczekać, gdyż obecnie testy funkcji trwają w USA i tam zostanie ona wprowadzona najpierw.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail