X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na Twitterze pojawią się nowe etykiety do oznaczeń kont botów

Medium postanowiło dalej walczyć z rosnącą plagą botów. W związku z tym, że wcześniejsze rozwiązania okazują się niewystarczające, Twitter wprowadza specjalne etykiety dla kont należących do robotów.

Na Twitterze pojawią się nowe etykiety do oznaczeń kont botówźródło: shutterstock.com

reklama


Ciągle aktualnym problemem w serwisach społecznościowych jest obecność botów. Już od kilku lat, z problemem tym zmaga się Twitter. Dlatego serwis postanowił wprowadzić kolejne rozwiązanie, mające odróżnić konta realne, od tych prowadzonych przez boty.

Dobry i zły bot

Już niebawem na Twitterze będziemy mogli zobaczyć małą ikonkę z robotem, obok nazwy niektórych profili. Jest to specjalna etykieta, którą wprowadził serwis, w celu ułatwienia użytkownikom weryfikacji, czy mają do czynienia z kontem prowadzonym przez człowieka, czy bota. Ikonę będą mogli dodawać programiści do kont automatycznych. Będą one również widoczne w kanale tweetów, z tagiem „Automated” pod nazwą profilu w tweetach. Co ciekawe, jak twierdzi medium, etykiety te zostały stworzone z myślą o dobrych botach, które nie mają na celu wprowadzić użytkowników w błąd, rozsiewać fake newsów itd.

Ponadto, Twitter przyznaje, że obecność dobrych botów jest niezwykle przydatna dla użytkowników, ponieważ pomaga im być na bieżąco z wiadomościami i śmiesznymi treściami. A etykieta zaś, ma być znacznikiem, informującym o celu, w jakim bot powstał. Ma ona zatem zapewnić przejrzystość na platformie.

W czym to może pomóc?

Podstawowym celem jest odróżnienie dobrych botów, od tych złych. Ikonka robota, znajdująca się obok nazwy profilu, ma być wyróżnikiem tych pierwszych. Jednak czy rzeczywiście może ona pomóc? Przede wszystkim, olbrzymią niewiadomą jest tu fakt, że to sami użytkownicy muszą zgłosić swojego bota. Zatem gdy zostanie on stworzony w celu wprowadzenia zamieszania na platformie i tak to zamieszanie będzie robił. Tak czy inaczej, sama próba oddzielenia kont rzeczywistych od tych, za które odpowiadają roboty, jest niezwykle ciekawa. I być może chociaż trochę pozwoli zmniejszyć skalę problemu.

Etykiety są już dostępne w serwisie, więc już niedługo powinniśmy móc zobaczyć pierwsze konta z oznaczeniem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail