X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest dodaje narzędzie AR pomagające rozmieścić meble, które zamierzamy kupić

Nowe rozwiązanie oparte na rozszerzonej rzeczywistości już niebawem pojawi się na Pintereście. Z całą pewnością ucieszą się z niego miłośnicy dekoracji wnętrz, jak i osoby planujące remont.

Pinterest dodaje narzędzie AR pomagające rozmieścić meble, które zamierzamy kupićźródło: shutterstock.com

reklama


Każdy, kto chociaż raz korzystał z Pinteresta w trakcie urządzania jakiejkolwiek przestrzeni w domu czy w biurze, wie, że jest to aplikacja niezwykle przydatna. Nie tylko inspiruje, ale pomaga nam podążać za trendami. Teraz natomiast, platforma dodała nowe narzędzie, za pomocą którego będziemy mogli sprawdzić jak wybrany przez nas mebel czy dekoracja, pasuje do całego mieszkania.

Pinterest z narzędziem AR

Pinterest wprowadził narzędzie, dzięki któremu poczujemy się, przynajmniej przez chwilę, jak w grze The Sims. Za pomocą rozszerzonej rzeczywistości będziemy bowiem mogli sprawdzić, czy dany mebel, dekoracja, a nawet ich ustawienie, pasuje do reszty wnętrza.

Według platformy to kolejny, mały krok ku temu, aby połączyć w jej obrębie technologię AR oraz świat rzeczywisty. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia podjęcie decyzji zakupowych w domowych zaciszu. A poza tym, taki sposób na wirtualne urządzanie wnętrz to także dobry pomysł na to, aby bardziej zaangażować się w korzystanie z aplikacji, jak i samo dokonywanie zakupów. I jest to niezwykle potrzebna i ciekawa propozycja dla użytkowników. Z badań wynika, że aż 90% użytkowników odwiedza Pinteresta właśnie po to, aby znaleźć informacje i inspiracje na temat zakupów związanych z dekoracją i urządzaniem domu.

Droga do e-commerce

Takie rozwiązania w e-commerce nie są niczym nowym. Natomiast dla Pinteresta opcja Try On for Home Decor może okazać się dalszym rozwojem w kierunku sprzedaży online, do której od kilku lat już dąży. Co nie mniej istotne, stanie się to także ułatwieniem dla użytkowników planujących urządzić swoje wnętrze. I to jedynie przy wykorzystaniu kamery swojego telefonu.

Screen z Pinteresta wraz z nową opcją

źródło: pinterest.com

Jeżeli więc narzędzie będzie działało dobrze, czego się spodziewamy, może okazać się niemałym sukcesem dla Pinteresta.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail