X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

W przyszłym tygodniu z Facebooka zniknie możliwość dodania wideo zamiast zdjęcia profilowego

Opcja z roku 2015 zniknie z Facebooka. Jaki może być tego powód i do kiedy użytkownicy mają czas na zmianę zdjęcia profilowego?

W przyszłym tygodniu z Facebooka zniknie możliwość dodania wideo zamiast zdjęcia profilowegoźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli zamiast zdjęcia profilowego posiadasz animację, mamy dla Ciebie złą wiadomość – możesz cieszyć się nią jeszcze tylko przez kilka dni. Facebook bowiem postanowił zrezygnować z tej opcji. Oto szczegóły dotyczące tej sprawy.

Koniec z animacjami

Animacje zastępujące zdjęcie profilowe, miały być hitem Facebooka, jeszcze w roku 2015. I przez pewien czas rzeczywiście dosyć spore grono osób korzystało z tej możliwości, aby się wyróżnić. Jednak moda na film profilowy minęła równie szybko, jak się pojawiła. A teraz, w roku 2022, gigant mediów społecznościowych postanowił całkowicie z niej zrezygnować. Tak przynajmniej możemy wywnioskować po poście użytkownika, który udostępnił Matt Navarra.

Jak widzimy, opcja na dobre ma zniknąć już w następnym tygodniu, a dokładniej – 7 lutego. Zatem jeżeli posiadasz taki rodzaj profilówki, zmień ją ręcznie. Gdy tego nie zrobisz, gigant albo zrobi z Twojego filmu przypadkowe zdjęcie, albo na swoim profilu zobaczysz szary obrazek, z białym, pustym awatarem w środku.

Jaki może być tego powód?

Powodów może być kilka. Pierwszy z nich, to zapewne zbyt małe zainteresowanie tą opcją. Drugą zaś, jest wprowadzenie nowych rozwiązań, opartych na awatarach 3D. To kolejny krok ku rozwojowi w kierunku Metaversum. Będziemy bowiem mogli ich używać zarówno na Facebooku, Messengerze, jak i w relacjach na Instagramie.

awatary

źródło: meta.com

Awatary maja wyglądać niemalże tak, jak prawdziwi ludzie i wykonywać więcej ruchów, gestów. Czy w związku z tym, mają one zastąpić filmy wideo ze zdjęcia profilowego? Być może. W końcu to właśnie animacje lepiej oddają kierunek, w którym Meta zmierza.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail