X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pomoc społecznościowa dla Ukrainy – dedykowana zakładka na Facebooku

Meta uruchamia zakładkę Pomoc społecznościowa dla Ukrainy, by zgromadzić informacje dla Ukraińców i innych osób przebywających w tym rejonie. Gdzie ją znajdziemy?

Pomoc społecznościowa dla Ukrainy – dedykowana zakładka na Facebookuźródło: unsplash

reklama


Meta aktualizuje zakładkę Pomoc społecznościowa w celu stworzenia głównego źródła informacji na Facebooku dla Ukraińców i innych osób przebywających w tym rejonie.

Użytkownicy znajdą tam rzetelne informacje pochodzące od instytucji i organizacji takich jak: Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR), Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji oraz lokalne oddziały Czerwonego Krzyża.

Pomoc społecznościowa dla Ukrainy – informacje

Na platformie można przeczytać m.in. gdzie szukać pomocy medycznej, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz gdzie uzyskać pomoc doraźną – zarówno w Ukrainie, jak i w krajach sąsiadujących zaraz po przekroczeniu granicy.

Na stronie znajduje się również link przekierowujący do infolinii Państwowej Służby Ukrainy ds. Nadzwyczajnych w aplikacji WhatsApp. Przekazuje ona najważniejsze aktualne informacje oraz przypomina o zasadach postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Gdzie znajdziemy zakładkę?

Link do Pomocy społecznościowej będzie wyświetlał się na górze strony ukraińskiego Facebooka, na stronie głównej na Instagramie, jak również na szczycie wyników wyszukiwania na Facebooku po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych.

Platforma będzie dostępna w Ukrainie, Polsce, Rumunii, Słowacji, Mołdawii i na Węgrzech.

Zbiórki pieniężne dla organizacji non-profit

Od 23 lutego użytkownicy Facebooka i Instagrama zebrali ponad 30 milionów dolarów dla organizacji pozarządowych wspierających pomoc humanitarną w Ukrainie. Jak dotąd ponad 750 tysięcy darczyńców wsparło ponad 1 500 organizacji pozarządowych. Darowizny pomagają w zapewnieniu potrzebnej opieki medycznej osobom przebywającym w Ukrainie i uchodźcom w sąsiednich krajach.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail