X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

To Russia From Love – akcja na Tinderze uświadamiająca Rosjan o wojnie w Ukrainie

Na Tinderze od kilku dni działa akcja pod nazwą To Russia From Love. Jej celem jest przekazanie Rosjanom prawdy na temat wojny w Ukrainie.

To Russia From Love – akcja na Tinderze uświadamiająca Rosjan o wojnie w UkrainieTinder / źródło: shutterstock.com

reklama


Do mieszkańców Rosji nie docierają informacje na temat tego, co aktualnie dzieje się w Ukrainie. W dodatku, zostali odcięci od wszelakiego przepływu obiektywnych źródeł wiadomości. Dlatego powstało kilka akcji uświadamiających, w tym To Russia From Love na Tinderze. Na czym dokładnie ona polega?

Informacja dla Rosjan

W tak dużym stężeniu dezinformacji, ciężko się jest nam odnaleźć i znaleźć tylko te informacje, które są rzetelne i prawdziwe. A co, gdyby docierały do nas tylko te pierwsze? Dokładnie z taką sytuacją bowiem mają obecnie do czynienia mieszkańcy Rosji. Dlatego też powstaje coraz to więcej akcji, tak w świecie offline, jak i online, mających uświadomić mieszkańców tego kraju odnośnie do sytuacji, jaka ma obecnie miejsce w Ukrainie.

Pierwszą z tych głośniejszych w sieci, było wystawianie opinii restauracjom w Rosji. Z tym, że zamiast treści dotyczącej jedzenia, znajdował się tam obiektywny opis wojny. Akcja ta zyskała szerokie zasięgi. Niestety, nie do końca przypadła samemu Google, który postanowił zablokować taką możliwość. Powodem miała być niezgodność z zasadami działania giganta.

Internauci jednak postanowili się nie podać. I tak oto w celu informowania Rosjan, postanowili wykorzystać Tindera. W rezultacie powstała akcja o nazwie To Russia From Love. Jak twierdzą jej twórcy, ma to być protest przeciwko agresji władz rosyjskich pod przywództwem Władimira Putina, który wysyła młodych żołnierzy, aby mordowali niewinnych Ukraińców.

Na czym polega akcja?

Akcja obejmuje swym działaniem wszystkich użytkowników Tindera, posiadających wersję Gold, czyli płatną. Kolejnym krokiem jest wejście na stronę torussiafromlove.com, skopiowanie gotowej informacji na temat wydarzeń w Ukrainie, a następnie umieszczenie ich w swoim profilu.

Screen ze strony torussiafromlove.com, przedstawiający profile osób z rosyjskim opisem wydarzeń w Ukrainie.

źródło: torussiafromlove.com

Ważne jest również to, aby wyznaczyć Rosję, jako nową lokalizację. W rezultacie, gdy użytkownik zamieszkujący ten kraj zainteresuje się profilem osoby biorącej udział w akcji To Russia From Love, zobaczy opis sytuacji w Ukrainie, w dodatku w swoim rodowitym języku. Akcję można wesprzeć także nie posiadając konta Premium na Tinderze. Wystarczy wówczas jedynie wkleić link do akcji w swoim profilu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail