X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#Mateico – nowy projekt NFT na polskim rynku

Na polskim rynku NFT pojawiła się nowa platforma, która może zapewnić korzyści finansowe dla tradycyjnych artystów. Oto co o niej wiemy.

#Mateico – nowy projekt NFT na polskim rynkuźródło: shutterstock.com

reklama


Na miesiąc przed 184. rocznicą urodzin Jana Matejki debiutuje #Mateico – międzynarodowa platforma NFT polskiego pochodzenia, której głównym założeniem jest połączenie świata konserwatywnych artystów i nowoczesnych technologii.

W ramach projektu powstanie m.in. własny marketplace, autorska galeria digitalowej sztuki i Park VR w Warszawie. Jego działalność opiera się na przyjaznej środowisku technologii XinFin ($XDC).

Czym jest Mateico.io?

Mateico.io to międzynarodowa platforma NFT, która umożliwi monetyzację dzieł zarówno artystom tradycyjnym, jak i digitalowym. Pasją do technologii chcemy zarazić nie tylko fanatyków NFT – wierzymy, że gdyby Jan Matejko był dziś z nami, mógłby z łatwością spieniężyć swoją twórczość na naszej platformie mówi Łukasz Danielewski, założyciel i CEO Mateico.

Rozwiązania, jakie będzie oferować platforma, to m.in. autorska galeria sztuki, która oprócz możliwości wystawiania swoich dzieł, pozwoli posiadaczom konta na całkiem nowy kontakt z fanami i da twórcom innowacyjne narzędzia, NFT marketplace, metaverse, sklep z własnym merchem czy aplikacja AR. Mateico pozwoli na pogłębianie wiedzy w dziedzinie nowych technologii między innymi poprzez dostęp do cyfrowej przestrzeni w unikalnym Parku VR w stolicy. Założeniem projektu jest również realizacja działań charytatywnych poprzez pomoc domom dziecka, młodym artystom i startupom, które chcą rozwijać się wykorzystując nowoczesne technologie.

Kilka słów o technologii

Mateico opiera się na technologii sieci XinFin, którą cechują niskie opłaty transakcyjne i przede wszystkim znikoma ekspozycja na środowisko naturalne. Architektura sieciowa $XDC łączy w sobie najlepsze cechy publicznego blockchaina Ethereum i prywatnego Quorum, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i swobodę w przestrzeni finansowej oraz nieodłączną możliwość posiadania praw cyfrowej własności.

Zespół Mateico tworzą specjaliści w zakresie blockchain i nowych technologii. Token użytkowy platformy ($MATE) oraz Vesting pozytywnie przeszły audyt w zakresie ewaluacji projektu, manualnej analizy inteligentnych kontraktów, testów jednostkowych oraz testowania automatycznego Mythril, Oyente, Manticore i Solgraf, który potwierdził brak wszelkich problemów o średniej i wysokiej surowości.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail