X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube dodaje nowe zakładki, które uporządkują informacje na temat kanałów twórców

Na Youtube pojawią się nowe zakładki umożliwiające twórcom pełniejszą kontrolę skuteczności i zarządzania ich treściami.

YouTube dodaje nowe zakładki, które uporządkują informacje na temat kanałów twórcówźródło: shutterstock.com

reklama


Nowe formaty jakie wprowadził serwis YouTube sprawdziły się wśród użytkowników. Dlatego platforma postanowiła uporządkować dane na temat poszczególnych treści i dodać nowe zakładki. Jak będzie wyglądał podział oraz w jaki sposób ułatwi to pracę twórcom?

Nowe zakładki na YouTube

YouTube postanowił dokonać pewnych zmian w zakładkach, które usprawnią działania i kontrolę danych twórcom. Od teraz kartę Zasięg i Zaangażowanie zastąpi zakładka Treści. Pozwoli ona wyświetlić oddzielne dane dotyczące filmów, shortsów, transmisji na żywo, jak i postów. Co więcej, kliknięcie w odpowiednią zakładkę pokaże także informacje dedykowane każdej z nich. Dzięki temu twórcy dostaną możliwość kontrolowania sytuacji na kanale, śledzenia wyników, jak i lepszego planowania treści.

Nowy widok na zakładki i podzakładki na YouTube.

źródło: socialmediatoday.com

Dostęp do tych danych, twórcy znajdą w aplikacji Studio. Natomiast w celu uzyskania głębszej analizy, należy przejść do trybu zaawansowanego.

Twórcy na to czekali

O tym, dlaczego warto kontrolować ruch i skuteczność naszych treści, przekonywaliśmy już wielokrotnie. Nic więc w tym dziwnego, że i twórcy na YouTube czekali na możliwość zwiększonej kontroli treści. A w tym przypadku, z całą pewnością pomoże również odpowiedni podział, jak i uporządkowanie tych danych za pomocą poszczególnych zakładek. Ciekawe jest także to, że twórca zobaczy te dane, które są jemu potrzebne. Oznacza to, że jeżeli nigdy nie prowadził transmisji live, nie zobaczy karty z danymi na ten temat, ponieważ zostanie ona ukryta.

Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższych dniach dla wszystkich użytkowników platformy, na wszystkich rodzajach oprogramowania.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail