X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rolki z nową aktualizacją. Co się zmieni?

Instagram wprowadził nowe rozwiązania w Rolkach. Wśród nich między innymi synchronizacja dźwięku i obrazu, naklejki czy wydłużony czas trwania wideo.

Rolki z nową aktualizacją. Co się zmieni?źródło: shutterstock.com

reklama


Niewątpliwym powodzeniem na Instagramie cieszą się obecnie Rolki. Widząc to, jak również rosnące zaangażowanie użytkowników, medium zdecydowało dodać kilka nowych aktualizacji. Co zmieni się już niebawem?

Nowe opcje w Rolkach na Instagramie

Rolki zdecydowanie zawładnęły naszymi feedami. A wiele marek właśnie za ich pomocą pokazuje swoje produkty, wykorzystując to rozwiązanie, aby pokazać swoją kreatywność. Widząc popularność tego formatu, Instagram wprowadził kilka zmian:

  • Dłuższe klipy

Jedną z ważniejszych zmian jest przede wszystkim zmiana długości klipu. Do tej pory maksymalna długość Rolki wynosiła 60 sekund. Teraz jej czas wydłużył się o kolejne 30 sekund. A zatem można nagrywać aż 90 sekund materiału wideo. Już jakiś czas temu Meta testowała to rozwiązanie na wybranych użytkownikach i najwyraźniej testy przebiegły pomyślnie.

  • Naklejki do Rolek
Widok naklejek z Instagrama w Rolkach.

źródło: facebook.com

Jak zmiany, to także nowe naklejki do Rolek. Jak czytamy na blogu Meta, w Rolkach pojawią się naklejki, które są lubiane i wykorzystywane przez użytkowników w Stories. Dzięki temu będą oni mogli bardziej angażować swoje społeczności.

  • Nowe podejście do dźwięki
Widok na opcję sound sync.

źródło: facebook.com

Na te opcje czekali wielbiciele Rolek. Od teraz Instagram pozwoli na to, aby importować własny dźwięk do Rolek, w procesie ich tworzenia. A dodatkowo wprowadza opcję o nazwie „Sound Sync”. Pozwoli ona na synchronizację wideo z rytmem wybranej ścieżki muzycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, twórcy będą musieli znacznie mniej pracy wykonać przy montażu, aby efekt końcowy wideo był efektowny i ciekawy.

  • Szablony

Twórcy Rolek będą mogli także skorzystać z szablonów. Co dokładnie to oznacza? Jeżeli zobaczymy u kogoś ciekawą Rolkę i będziemy chcieli wykonać podobną, możemy wykorzystać jej strukturę.

Nowe rozwiązania, nowe możliwości

Od teraz użytkownicy Instagrama mogą cieszyć się nowymi rozwiązaniami, które dają zupełnie nowe możliwości. Mogą one wpłynąć również na estetykę tego formatu, jak również zwiększyć ilość treści tego typu. Montowanie filmików jest bowiem niezwykle proste, a przekazywane treści wydają być się wówczas ciekawsze. Z Rolek korzysta obecnie większość twórców, bez względu na swoją specjalizację. Na tym polu liczy się tylko pomysł, znalezienie nieco wolnego czasu i sposobu na to, aby materiał był ciekawy. A nowymi funkcjami Instagram nam tylko w tym pomaga.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail