X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter pozwoli przypinać posty w funkcji Społeczności

Niedawno Twitter ogłosił, że zdecydował się na zmianę w funkcji Społeczności. Już niebawem użytkownicy nie przegapią ważnych postów.

Twitter pozwoli przypinać posty w funkcji Społecznościźródło: shutterstock.com

reklama


Medium, które od lat znane jest jako miejsce do wyrażania własnej opinii, właśnie postanowiło dodać kolejną opcję ułatwiającą dyskusji. Już niebawem będziemy mogli przypinać posty na górze profilu. Z tym zastrzeżeniem, że z rozwiązania tego będzie można korzystać wyłącznie w funkcji Społeczności.

Przypinanie postów

Twitter zdecydował się wdrożyć coś, co działa na innych serwisach, np. na Instagramie. Pozwoli przypinać swoim użytkownikom posty u góry strony. Jednak w odróżnieniu od konkurencji, opcja ta będzie nieco ograniczona, ponieważ użytkownicy będą mogli korzystać z niej wyłącznie poprzez funkcję Społeczności.

Dla przypomnienia, Społeczności pozwalają udostępniać posty, a zatem przekazywać swoją opinię, jedynie dla wybranych grup odbiorców. Oznacza to więc, że przypięty post dotyczący danej tematyki, będzie mógł zmobilizować osoby o podobnych zainteresowaniach do rozmowy. A jak twierdzi Twitter, niektóre tematy i tweety nie powinny zostać pominięte, ponieważ są niezwykle ciekawe, rozwijające i angażujące użytkowników.

Sprzeczne z pierwotnymi założeniami Twittera?

Ograniczenie widoczności postów dla niektórych oznacza działania sprzeczne z pierwotnymi założeniami serwisu. Czy tak jest? Z jednej strony na pewno tak. Twitter miał bowiem zachęcać użytkowników do dzielenia się opiniami z innymi osobami. I to bez względu na to, czy są one nam bliżej znane. Z drugiej zaś, funkcja Społeczności pozwoli nie robić bałaganu na feedzie, dzięki czemu korzystający z serwisu dostaną szansę na to, aby docierały do nich treści, które rzeczywiście są dla nich interesujące.

Ponadto, miszmasz tematyczny sprawdzi się lepiej u kogoś, kto poszukuje opinii na różne tematy, nie zawsze ważne czy rozwijające. Zaś Społeczności staną się miejscem dla tych, którym zależy, aby docierały do nich wartościowe treści. A przypinanie postów, może okazać się dla nich tym, na co już długo czekali.

Jak zapowiedział Twitter, opcja przypinania postów pojawi się już niebawem dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Android i iOS.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail