X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Korzystaj z telefonu jak z pilota. Oto nowe rozwiązanie zaproponowane przez YouTube

YouTube wprowadził rozwiązanie, które ułatwi wchodzenie z twórcami w interakcję z poziomu telefonu.

Korzystaj z telefonu jak z pilota. Oto nowe rozwiązanie zaproponowane przez YouTubeźródło: shutterstock.com

reklama


Oglądanie YouTube na telewizorze ma swoje plusy i minusy. Zdecydowanym plusem jest wielkość obrazu czy brak potrzeby trzymania ekranu w dłoni. Minusem zaś może być zmniejszone zaangażowanie odbiorców. Dlatego platforma znalazła na to rozwiązanie i pozwoli na korzystanie z telefonu tak, jak z pilota. Jak będzie to wyglądać w praktyce?

Telefon niczym pilot

YouTube postanowił wprowadzić rozwiązanie, na które z pewnością czekali niektórzy użytkownicy. Już niebawem będziemy mogli korzystać z własnego smartfona tak, jak z pilota. Co dokładnie to oznacza? Oglądając treści ulubionych twórców na telewizorze, będziemy mogli ich komentować, zostawiać im łapkę w górę czy subskrybować kanał z poziomu, np. kanapy, za pomocą telefonu.

Jak widać na powyższym wideo, po zalogowaniu na to samo konto na obydwu urządzeniach, na naszym smartfonie pojawi się opcja Połącz. Po jej kliknięciu, zsynchronizujemy go z TV. Opcja ta jest także o tyle ciekawa, że oglądając film na większym ekranie, możemy przeglądać komentarze pod filmem, rekomendacje innych treści itd. A ta opcja z pewnością może przypaść do gustu użytkownikom.

Plusy nowej funkcji

Jak czytamy na blogu YouTube, już 80% osób korzystających z platformy oglądając TV, korzysta także z innych urządzeń cyfrowych. Zatem nowa funkcja pozwoli im łączyć chęć oglądania na telewizorze, jak i scrollowania telefonu. Pytanie, czy i tak odbiorcy nie będą decydować się na oglądanie innych treści. Tak czy inaczej, kolejnym plusem tego rozwiązania będzie także z całą pewnością zwiększenie zaangażowania w treści ulubionych twórców. Oglądając filmy na YouTube, nie zawsze chce nam się bowiem wykonać kroki w celu, np. zostawienia komentarza, polubienia czy subskrypcji, a potem o tym po prostu zapominamy. Teraz będzie to dużo łatwiejsze. Wszystko co będziemy musieli zrobić, to zescrollować palcem do konkretnego miejsca w celu wejścia w interakcję.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail