X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Horizon Worlds z treściami tylko dla dorosłych. Oto nowa klasyfikacja od Meta

Meta postanowiła wprowadzić kolejne ograniczenia do Horizon Worlds. Tym razem twórcy będą musieli ocenić, czy ich wirtualny świat jest odpowiedni dla nieletnich użytkowników.

Horizon Worlds z treściami tylko dla dorosłych. Oto nowa klasyfikacja od Metaźródło: shutterstock.com

reklama


Metaverse to ten obszar działań, pod który gigant podporządkowuje niemalże wszystko. Tymczasem jednak, jak to w firmie Zuckerberga bywa, na drodze do spełnienia pojawiają się liczne przeszkody, na które trzeba zareagować. Nowa klasyfikacja to odpowiedź na jedną z nich.

Poprawa komfortu użytkowników

Metaverse tak bardzo zaczęło w pewnym momencie przypominać realne życie, że obok możliwości rozrywki, zaczęły pojawiać się również zachowania, na które w rzeczywistości się nie godzimy. Przykładem może być chociażby gwałt, którego doświadczyła jedna z użytkowniczek chwilę pod tym, jak zalogowała się do wirtualnego świata. W odpowiedzi na to wydarzenie, Meta wprowadziła opcję wyciszenia użytkowników, jak również odstępy między awatarami.

Trzy awatary, między którymi są wydzielone odstępy.

źródło: oculus.com

To jednak nie wystarczyło, ponieważ wśród użytkowników Horizon Worlds zaczęły pojawiać się także osoby nieletnie. Obserwowały one tym samym treści, nie do końca dostosowane do ich wieku. Obszar ten stał się więc polem do dyskusji specjalistów oraz innych użytkowników. Najmłodsi mogli bowiem w ten sposób uczyć się praktyk, które być może chcieliby przenieść do świata realnego. A to nie przyniosłoby dla w rezultacie nic dobrego. Na szczęście i na to Meta znalazła rozwiązanie.

Treści dla dorosłych

W jednym z raportów czytamy, że Meta postanowiła zaktualizować swoją politykę, a w związku z tym chce zachęcić użytkowników Horizon World do oznaczania treści dla dorosłych. Firma już wysłała wiadomość do twórców z informacją o zmianach oraz prośbą o ocenę swoich treści. Warto również wspomnieć, że jeżeli nie podejmą oni żadnych działań w tym temacie, Meta sklasyfikuje ich treści jako te dla dorosłych.

Dodatkowo gigant w swojej polityce opisał dokładnie jakie treści będą klasyfikowane jako te 18+. Są to treści posiadające podtekst seksualny, nagość lub przedstawienie osoby bliskiej nagości, sugestywne pozycje. Wliczają się tu również te wirtualne światy, w których występuje promocja marihuany, tytoniu, hazardu itd. Wykluczone dla osób nieletnich będą także treści nadmiernie brutalne, gdzie pojawia się krew, rany lub sceny mogące zszokować, zniesmaczyć lub zachęcić do agresji młodszego użytkownika.

Użytkownicy Horizon World mogą już teraz znaleźć nową opcję oceny w zakładce „Świat” w trybie budowania.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail