X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzia w Rolkach na Instagramie

Nowości na Instagramie. W aplikacji pojawią się narzędzia, które dotyczą tworzenia Rolek. Wśród nich m.in. nowe szablony i tryb Dual.

Nowe narzędzia w Rolkach na Instagramieźródło: about.fb.com

Instagram dodaje nowe funkcje, aby jeszcze bardziej ułatwić proces tworzenia Rolek i sprawić, by treści wideo stały się bardziej angażujące i kreatywne. Nowe narzędzia pozwolą fanom Rolek dzielić się swoimi historiami ze społecznością w nowy sposób.

Dzięki aktualizacjom wszystkie treści wideo o długości poniżej 15 minut będzie można edytować i dopasować do formatu Rolek, a co więcej, odtwarzanie tych filmików będzie także dostępne w trybie pełnoekranowym.

Nowe narzędzia w Rolkach

Wśród nowych narzędzi, które zapowiada Instagram, można znaleźć:

  • Remiksowanie zdjęć: gdy zremiksujesz zdjęcie, automatycznie zamieni się ono w Rolkę, do której możesz z łatwością dodawać już własne kreatywne treści.
  • Nowe szablony Rolek: pozwalają na edytowanie Rolek w łatwy sposób. Wystarczy dodać swoje klipy wideo do gotowego szablonu z muzyką.
  • Dodawanie klipów: zamiast dwóch Rolek pojawiających się w tym samym czasie teraz istnieje możliwość dodania osobnego klipu jako odpowiedzi na filmik innej osoby.
  • Tryb Dual: umożliwia jednoczesne nagrywanie przednią i tylną kamerą urządzenia, aby uchwycić zarówno niepowtarzalny moment, którym chcesz się podzielić, jak i swoją reakcję.
Tryb Dual w Rolkach na Instagramie

źródło: about.fb.com

Treści wideo w jednym miejscu

Jak wspominaliśmy w artykule, w nadchodzących tygodniach nowe filmy krótsze niż 15 minut będą udostępniane jako Rolki. Materiały opublikowane przed tą zmianą pozostaną dodane jako filmy i nie staną się Rolkami.

Czytaj więcej: Meta ogłosiła, że już niebawem każdy film będzie stawał się Rolką

Co więcej, nowe treści wideo udostępniane przez użytkowników posiadających konto publiczne mogą kwalifikować się do polecania i oglądania przez więcej osób na Instagramie. Jak wskazano, obecnie dotyczy to Rolek o długości poniżej 90 sekund. Jeśli jednak konto jest prywatne, będą one widoczne tylko dla obserwujących profil.

Istotną zmianą jest także połączenie zakładek Wideo i Rolki w profilu. Dzięki temu wszystkie filmy będą dostępne w jednym miejscu.

Instagram widok treści wideo w profilu

źródło: about.fb.com

Jak wskazano w komunikacie prasowym, Instagram wciąż pracuje nad nowymi narzędziami i będzie tworzyć funkcje, które sprawią, że przygotowanie i udostępnianie Rolek na będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail