X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Advantage+ Shopping Campaigns – nowe narzędzie do automatyzacji tworzenia reklam od Meta

15 sierpnia reklamodawcy zyskają nowe narzędzie do automatyzacji reklam. Oto co warto wiedzieć o Advantage+ Shopping Campaigns od Meta.

Advantage+ Shopping Campaigns – nowe narzędzie do automatyzacji tworzenia reklam od Metaźródło: shutterstock.com

reklama


W marcu bieżącego roku Meta ogłosiła konsolidację wszystkich produktów służących do automatyzacji tworzenia reklam w portfolio nazwanym Meta Advantage. 15 sierpnia do zestawu oferowanych narzędzi dołączy Advantage+ Shopping Campaigns. Produkt dostępny będzie dla reklamodawców na całym świecie.

Advantage+ Shopping Campaigns – co warto wiedzieć?

Zasilany przez nowe modele uczenia maszynowego, Advantage+ Shopping Campaigns automatyzuje proces tworzenia kampanii dla branży e-commerce i retail. Rozwiązanie to pozwoli na szybsze i lepsze podejmowanie decyzji dotyczących programowania reklam i weryfikacji poziomu konwersji. System obsługuje do 150 kombinacji parametrów jednocześnie. Pozwala to na szybkie ustalenie optymalnie działającej kombinacji i efektywniejsze wykorzystanie budżetu reklamowego. Badanie oparte o 15 testów A/B pokazało, że wykorzystanie Advantage+ Shopping Campaigns obniżyło Cost Per Purchase o 12% w porównaniu do reklam Business as Usual (BAU).

Advantage+ Shopping Campaigns

Advantage+ Shopping Campaigns / źródło: about.fb.com

Automatyzacja reklam

Od wczoraj automatyzacja reklam poprzez Advantage+ Creative i Advantage Audience jest dostępna dla małych przedsiębiorstw reklamujących się na swoich stronach na Facebooku. Dzięki Advantage+ Creative każdy z użytkowników platformy łatwiej stworzy taką wersję reklamy, która ma największe szanse na zbudowanie zaangażowania. Funkcja Advantage Audience dostosuje spersonalizowaną grupę odbiorców na podstawie szczegółów danej strony, aby pomóc małym firmom dotrzeć z reklamą do bardziej relewantnych odbiorców.

Dodatkowe informacje dotyczące nowości w portfolio Advantage+ Solutions:

  • Advantage+ App Campaigns: nowe funkcje, które pomagają reklamodawcom zwiększyć skuteczność kampanii promujących instalacje aplikacji. Funkcja „split testingu” pozwala na identyfikację efektywnych strategii i daje dostęp do bardziej granularnych danych.
Advantage Creative

Advantage Creative / źródło: about.fb.com

  • Advantage+ Creative: od teraz reklamodawcy mają więcej opcji optymalizacji w menedżerze reklam. Gdy reklamodawca przesyła obraz lub film do kampanii, może stworzyć wiele wersji reklamy zoptymalizowanych pod kątem przewidywanych preferencji widza. Meta zaczyna również test nowej funkcji, która automatycznie doda do reklamy opartej o statyczne obrazy muzykę z katalogu dźwiękowego. Stworzy to bardziej wciągające doświadczenie dla lokowań zawartych w Rolkach.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail