X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Meta z aktualizacją narzędzia zapewniającego bezpieczeństwo nastolatkom. Co się zmieni?

Kolejne starania Instagrama o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników zostaną wdrożone już niebawem, na całym świecie. Czego będzie dotyczyła aktualizacja tym razem?

Meta z aktualizacją narzędzia zapewniającego bezpieczeństwo nastolatkom. Co się zmieni?źródło: shutterstock.com

reklama


Meta stale rozwija narzędzia kontroli, aby pomóc ludziom personalizować ich doświadczenia na Instagramie. W ubiegłym roku firma wprowadziła Kontrolę kontrowersyjnych treści, aby użytkownicy mogli regulować ilość wrażliwych treści, które widzą w karcie Eksploruj i innych miejscach, w których Instagram przedstawia rekomendacje. Co teraz ulegnie zmianie?

O jakich treściach mowa?

Chodzi o treści, które nie łamią Zasad społeczności, ale mogą być nieprzyjemne dla niektórych osób. Kontrola kontrowersyjnych treści oferuje trzy tryby: „Więcej”, „Standardowo” i „Mniej”. „Standardowo” to stan domyślny, który uniemożliwi użytkownikom oglądanie niektórych wrażliwych treści i kont. Dla osób poniżej 18 roku życia opcja „Więcej” jest niedostępna.

Dziś Meta ogłasza aktualizację tego narzędzia, dzięki której wyszukiwanie na Instagramie będzie bezpieczniejsze dla nastolatków. Nowi użytkownicy w wieku poniżej 16 lat, rejestrujący się na Instagramie, są domyślnie przypisywani do kategorii „Mniej”. Dodatkowo osoby poniżej 18 roku życia zobaczą powiadomienia zachęcające ich do korzystania z ustawienia „Mniej”.

Instagram zacznie też zachęcać nastolatków, aby w prosty sposób, krok po kroku sprawdzić swoje ustawienia i zweryfikować:

  • Kto może zobaczyć ich treści?
  • Kto może wysyłać do nich wiadomości?
  • Ustawienia kontroli kontrowersyjnych treści
  • Ustawienia kontroli zarządzania czasem
Screen przedstawiający opcję.

źródło: instagram.com

Kiedy pojawią się takie powiadomienia?

Powiadomienia zachęcające do przeprowadzenia takiej kontroli pojawią się, gdy młody użytkownik zostanie oznaczony lub wspomniany przez innych użytkowników, lub którego rolka zostanie zremiksowana przez inne osoby. To kolejny krok giganta w walce o najmłodszych użytkowników. I zapewne nie ostatni, ponieważ temat ten jest ostatnimi czasy priorytetem dla medium.

Nowe narzędzia będą stopniowo uruchamiane na całym świecie w najbliższych tygodniach.

 

źródło: na podstawie informacji prasowej Meta

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail