X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Startuje badanie Stowarzyszenia Content Marketing Polska na temat kondycji content marketingu w Polsce

Już wkrótce dowiemy się więcej na temat rynku marketingu treści w Polsce. Stowarzyszenie Content Marketing Polska rozpoczyna badanie, które potrwa do końca marca.

Startuje badanie Stowarzyszenia Content Marketing Polska na temat kondycji content marketingu w Polsceźródło: materiały prasowe

reklama


Rusza badanie Stowarzyszenia Content Marketing Polska na temat marketingu treści w Polsce. Celem jest poznanie potrzeb i oczekiwań biznesu w zakresie oferty rynku content marketing. Badanie potrwa do końca marca.

Co znajduje się w badaniu?

Ankieta skierowana jest do działów marketingu, agencji i wydawców. W badaniu poruszane są kwestie dotyczące podejścia marketerów do produkcji, dystrybucji, promocji oraz badania contentu. Zawiera ono pytania w formie zamkniętej, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Ankietowani otrzymają pytania nawiązujące m.in. do działań budżetowych, oceny skuteczności treści, form promocji czy współpracy z wydawcami.

Badanie przeprowadzane jest na reprezentatywnej grupie przedstawicieli polskiego biznesu. Jego realizacją zajmuje się iSlay.tech.

Jak podkreśla Tomasz Wileński, CEO iSlay, klienci zwiększają inwestycje w content marketing, a to wpływa na dynamiczny rozwój rynku, pojawianie się nowych firm i powstawanie nowych ofert.

iSlay od ponad pięciu lat bada jakość contentu, wykorzystywanego w działaniach marketingowych, łącząc interesy klientów i wydawców. Po raz kolejny mamy zaszczyt przeprowadzić badanie opinii rynku dla Stowarzyszenia Content Marketing Polska. Chcemy się dowiedzieć, jak ważny jest content marketing w komunikacji marketingowej – wyjaśnia Wileński.

Badanie wspierają czołowe organizacje branżowe i biznesowe takie jak IAB Polska, IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych czy Business Center Club.

Kiedy możemy się spodziewać wyników?

Badanie potrwa do końca marca, a wyniki zostaną opublikowane w formie raportu. W pierwszej kolejności dostęp do niego otrzymają członkowie wspierających organizacji, a miesiąc później zostanie on opublikowany w internecie.

Czy badanie kondycji rynku content marketingu w Polsce jest potrzebne?

Ankieta ma za zadanie pokazać, jak aktualnie wygląda kondycja rynku content marketingu w Polsce i wyszczególnić te aspekty, na które powinny zwrócić uwagę agencje, działy marketingu i wydawcy przy planowaniu przyszłych działań strategicznych i budżetowych.

Agnieszka Gajzler, Prezes Stowarzyszenia Content Marketing Polska, wskazuje, że wydatki na reklamę natywną u wydawców bada od dawna IAB w raporcie Adex. Natomiast nie ma dalej na polskim rynku badania ujmującego cały obszar i tort wydatków na content marketing, obejmując zarówno inwestycje w analitykę, strategie, produkcję contentu, jak i dystrybucję i promocję.

Wierzymy, że nauczeni przykładem europejskiego badania ICMF Barometr, które prowadziliśmy na rynku polskim, zbadamy precyzyjnie kondycję i inwestycje w content marketing. To bardzo potrzebne dane dla rynku w kontekście dalszych planów rozwoju tego segmentu marketingu, dla wszystkich stron rynku – zapewnia Gajzler.

Badania takie jak to umożliwiają zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów, a także stanowią odpowiedź na pytanie, w jaki sposób należy optymalizować swoje usługi tak, aby odpowiadały ciągle rosnącym wymaganiom klientów. Dzięki nim wiemy, czy działania content marketingowe przynoszą pożądane rezultaty.

Chcesz wziąć udział w badaniu? Skorzystaj z tego linka: https://www.surveymonkey.com/r/F7XCV59

SOCIALPRESS jest patronem medialnym badania.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail