X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Susan Wojcicki rezygnuje po ponad 9 latach z funkcji CEO YouTube’a

Duża zmiana na czele YouTube'a. Susan Wojcicki, wieloletnia dyrektor generalna firmy, wczoraj oficjalnie poinformowała o rezygnacji z tego stanowiska.

Susan Wojcicki rezygnuje po ponad 9 latach z funkcji CEO YouTube’ażródło: blog.youtube

reklama


Susan Wojcicki, która od 9 lat pełniła funkcję CEO YouTube’a, zrezygnowała ze stanowiska. Informacja o odejściu została przekazana w czwartek rano na blogu YouTube w formie listu od Wojcicki, a wcześniej otrzymali ją pracownicy firmy.

W komunikacie na blogu YouTube’a czytamy, że Susan Wojcicki po blisko 25 latach pracy w Google wycofuje się z roli szefowej YouTube’a. Tym samym rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, w którym planuje skupić się na rodzinie, zdrowiu, a także osobistych projektach.

YouTube Blog komunikat Susan Wojckicki

źródło: blog.youtube

Kto stanie za sterami YouTube’a?

Wojcicki wyjaśniła, że czuje, że jest to idealny moment na zmiany. Decyzję pomogła jej podjąć świadomość o niesamowitym zespole przywódczym. Wiadomo również, kto przejmie stanowisko wieloletniej szefowej YouTube’a. Wojcicki wskazała Neala Mohana jako swojego następcę. Do tej pory pracował on na stanowisku Chief Product Officera i nadzorował sekcje YouTube Shorts oraz YouTube Music. Był także odpowiedzialny za wiele ważnych projektów, dzięki którym YouTube trzyma pozycję światowego lidera wśród platform VOD.

Sama Wojcicki współpracowała z Mohanem od prawie 15 lat. „Ma on wspaniałe wyczucie naszego produktu, biznesu, naszych twórców i społeczności użytkowników, jak i naszych pracowników. Neal będzie wspaniałym liderem dla YouTube. Najbardziej ekscytujące możliwości stoją przed YouTubem właśnie teraz, a Neal jest właściwą osobą, która poprowadzi nas we wszystkim” – wyjaśniła.

Plany na przyszłość

W opublikowanym komunikacie Susan Wojcicki napisała również o swoich planach zawodowych. Okazuje się, że nie rezygnuje całkowicie z reprezentowania firmy. Wyjaśniła, że „w krótkiej perspektywie zamierza wesprzeć Neala i wspomóc w procesie transformacji, dotyczącej dalszej pracy z niektórymi zespołami YouTube’a, szkolenia członków zespołu i spotkań z twórcami”.

Wojcicki obejmie także rolę doradcy w Google oraz Alphabecie, będącym spółką-matką Google.

Susan Wojcicki

źródło: blog.youtube/press

Kim jest Susan Wojcicki?

Dotychczasowa CEO YouTube’a była związana z firmą Google od jej powstania. Założyciele firmy, Larry Page i Sergey Brin, wynajęli od Susan garaż, w którym w późniejszych latach zaprojektowano pierwszą wersję wyszukiwarki.

Funkcję szefowej YouTube’a pełniła od 2014 roku. Przyniosło jej to tytuł jednej z najbardziej wpływowych kobiet w branży. Przez 25 lat pracy w Google obejmowała stanowisko dyrektor marketingu, a także pracowała nad stworzeniem wyszukiwarki grafiki Google czy AdSense. Kierowała również wyszukiwarkami filmów i książek Google oraz była odpowiedzialna za przejęcie YouTube’a i DoubleClick przez Google.

Wojcicki w liście podziękowała Page’owi i Brinowi i podsumowała, że współpraca z nimi była jedną z najlepszych decyzji w jej życiu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail