X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak zaistnieć w sieci? Czym są działania SEM?

Co warto wiedzieć na temat działań SEM? Jakie są najważniejsze elementy strategii SEM? Zapraszamy do lektury artykułu.

Jak zaistnieć w sieci? Czym są działania SEM?źródło: Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Ogół działań, nazywanych przez specjalistów działaniami SEM stanowi podstawę strategii marketingowej, której celem jest zwiększenie widoczności naszej strony internetowej i zaistnienie w świadomości potencjalnych konsumentów. Czym są działania SEM i jakie elementy tej strategii są szczególnie istotne?

Czym są działania SEM?

Zanim przejdziemy do uzasadnienia, dlaczego warto w ogóle interesować się działaniami SEM, zastanówmy się, czym w ogóle są te działania. SEM – Search Engine Marketing to suma wszystkich procesów, których celem jest poprawa widoczności naszej strony w sieci – precyzyjniej mówiąc w wyszukiwarce Google.

Często planując długoterminową strategię związaną ze wzrostem widoczności w sieci, możemy natknąć się na informacje o SEO czy PPC (płatnych reklamach). Z powodzeniem możemy stwierdzić, że SEM, jako wszystkie działania zawiera w sobie zarówno procesy SEO, jak i korzystanie z PPC.

Działania SEM w dużej mierze realizowane są z uwzględnieniem wielu różnych działań. Bardzo często pierwsze efekty trudów związanych ze zwiększeniem widoczności naszej witryny przychodzą dopiero po kilku tygodniach, a w przypadku mocno konkurencyjnych branż nawet miesięcy. Nic więc dziwnego, że bardzo często firmy decydują się na zlecenia działań SEM profesjonalnym agencjom SEO, które dzięki swojemu doświadczeniu i kompetencjom potrafią wydobyć prawdziwy potencjał drzemiący w naszej marce. Jedna z firm świadczących usługi z zakresu marketingu internetowego to Sunrise System, która zapewni kompleksową obsługę nie tylko procesów SEO, ale też wsparcia w optymalizacji procesów marketingowych w naszej firmie.

Najważniejsze elementy strategii SEM

SEM, jako ogół działań związanych z promocją strony internetowej, składa się z wielu elementów, bez których użytkownicy nigdy nie dowiedzieliby się o istnieniu naszej marki. Już wcześniej wspomniano, że SEM traktowany jest w branży jako suma działań SEO oraz PPC. O czym więc musimy pamiętać, tworząc kompleksowy plan działań e-marketingowych? Przede wszystkim o:

  • stworzeniu skutecznych słów kluczowych;
  • strategii link-buildingowej;
  • tworzeniu treści – postów na social media, artykułów blogowych, opisów produktów;
  • optymalizacji technicznej naszej strony internetowej;
  • monitorowaniu działań konkurencji;
  • planowaniu płatnych kampanii reklamowych w Google i social mediach.

Działania te, skupione wokół marketingu internetowego zapewnią nam pokrycie wszelkich działań SEM i zwiększą potencjał naszej strony internetowej w wyszukiwaniach organicznych, oraz tych sponsorowanych.

Działania SEO vs PPC – w co warto zainwestować, by odnieść sukces?

SEM, jako kompletna strategia e-marketingowa składa się z dwóch dużych elementów – SEO i PPC. Wiele firm, poszukując optymalizacji kosztowej, decyduje się na faworyzowanie jednego rozwiązania, niejako lekceważąc czy minimalizując akcje związane z drugim. Czy jest to podejście optymalne? Czy pozwoli nam to rozwinąć skrzydła naszemu biznesowi w sieci przy jednoczesnej redukcji kosztów?

Oba elementy są niezwykle istotne pod kątem zwiększenia widoczności naszej strony, choć ich mechanika działania jest nieco inna. SEO, jako ogół działań związanych z pozycjonowaniem pozwoli nam na metodyczne pięcie się w rankingu wyszukiwania, co w długim okresie zapewni wzrost ruchu spowodowanego wynikami organicznymi. Pozycjonowanie strony to długoterminowe działanie, które nie daje efektów od razu, ale przy dużej samodyscyplinie zapewni ogromne korzyści w przyszłości. PPC natomiast to element strategii marketingowej, który zapewni natychmiastowy wzrost ruchu. Płatna kampania świetnie sprawdza się w gorących momentach sprzedażowych – święta, Black Friday czy wszelkie inne okazje. W takim ujęciu każda reakcja klienta na reklamę naszego produktu lub marki jest płatna. To świetny sposób na to, by w krótkim okresie znacznie zwiększyć ruch na stronie.

Jak zatem widać, oba elementy SEM są niezwykle istotne z punktu widzenia popularności naszej strony internetowej, a tylko wykorzystanie obu rozwiązań zapewni pełen sukces.

Korzyści wynikające z działań marketingowych w wyszukiwarce

Dlaczego warto inwestować w działania SEM? Ze względu na fakt, że jest to podstawowe narzędzie zapewniające rozwój naszej marki w internecie. Jeszcze kilkanaście lat temu pozycjonowanie stanowiło ciekawostkę. Dzisiaj jest to wymóg, bez którego ciężko będzie nam mówić o konkurencyjności naszej firmy na tle innych marek.

Same działania SEM, choć na początku stanowią sporą inwestycję, z czasem będą kosztować mniej, podczas gdy wyniki tych trudów będą coraz bardziej widoczne. Oczywiste jest, że nie każda firma ma zasoby pozwalające na samodzielne zajęcie się tematem optymalizacji i PPC. Dlatego też agencja SEO, której zlecimy działania SEM, wykorzysta nowoczesne narzędzia i swoją wiedzę, by nasza firma mogła rozwijać się w internecie, podczas gdy my zajmiemy się tym, co lubimy najbardziej.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail