X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sztuczna inteligencja, która zaprojektuje reklamę. Jak działa Script Generator od TikToka?

TikTok wprowadza innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które znacząco ułatwia proces tworzenia filmów na platformie. Twórcy mogą wykorzystać je do szybkiego i prostego opracowania koncepcji filmu reklamowego. 

Sztuczna inteligencja, która zaprojektuje reklamę. Jak działa Script Generator od TikToka?źródło: unsplash.com

reklama


TikTok rewolucjonizuje proces tworzenia reklam wideo dzięki nowemu narzędziu opartemu na sztucznej inteligencji. Script Generator, czyi generator scenariuszy analizuje podane przez Ciebie informacje i wymyśla przykładowe scenariusze wideo, których możesz użyć podczas kręcenia reklamy produktu. Czy generator reklam od TikToka faktycznie jest w stanie stworzyć oryginalne, viralowe kampanie? 

Jak działa Script Generator?

Dzięki generatorowi TikToka, opracowanie schematu reklamy jest niezwykle łatwe. Script Generator ma prosty i intuicyjny interfejs, a tworzenie scenariusza składa się z kilku kroków. Na samym początku konieczne jest wybranie odpowiedniej kategorii branżowej, która pasuje do Twojego produktu – może to być m.in. moda, uroda, jedzenie czy gry. 

Korzystając z ustawień zaawansowanych, możesz także dostosować styl wideo i wybrać na przykład unboxing produktu lub testowanie go. Jeśli nie masz konkretnych preferencji, automatyczny wybór systemu dobierze najlepszy format na podstawie wpisanych wcześniej informacji. Możesz również dodać maksymalnie pięć 50-znakowych słów kluczowych, które podkreślą zalety lub charakter produktu bądź usługi.  

Gdy wprowadzisz wszystkie dane, narzędzie wygeneruje dla Ciebie aż trzy różne scenariusze. Każdy z nich będzie składał się ze wstępu, rozwinięcia i wezwania do działania, zapewniając spójną strukturę treści. Co więcej, narzędzie dostarczy tekst voiceoveru oraz instrukcje dla aktora nagrywającego TikToka, które pomogą w tworzeniu fantastycznego wideo. Istnieje również możliwość wyboru długości wideo – od 15 do 30 sekund lub nieco dłuższe od 31 do 60 sekund. 

Po wygenerowaniu scenariusza istnieje możliwość oceny jego jakości, co pozwoli narzędziu przygotować koncepcje jeszcze lepiej dopasowane do Twoich wymagań. 

animacja TikTok generator

źródło: linkedin.com/posts/michaelrfee

Jak TikTok zmienia grę dzięki generatorowi scenariuszy?

Narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT czy Jasper AI już od pewnego czasu wykorzystuje się jako inspirację podczas kreowania kampanii reklamowych, scenariuszy filmowych czy strategii marketingowych. Jednak dedykowane narzędzie stworzone specjalnie dla TikToka znacznie ułatwi i usprawni proces tworzenia filmów na platformę. Script Generator doskonale rozumie dynamikę platformy i ma unikalną wiedzę na temat preferencji użytkowników platformy, a także skutecznych metod reklamowania produktów oraz strategii przyciągających uwagę na TikToku. 

System generowania scenariuszy TikToka oparty na sztucznej inteligencji został stworzony przez zewnętrznego dostawcę. Korzystając z analizy najpopularniejszych i najczęściej oglądanych filmów na platformie, narzędzie tworzy scenariusze, które mają większe szanse na przyciągnięcie uwagi użytkowników. 

Niemniej jednak TikTok podkreśla, że wraz z rosnącą popularnością tego narzędzia istnieje ryzyko, że treści wideo mogą stać się bardziej jednolite, co może wpłynąć na ich oryginalność i przyciąganie uwagi. Warto również zauważyć, że TikTok ostrzega użytkowników, że generowane przez sztuczną inteligencję treści mogą nie być w pełni dokładne, a ostateczna odpowiedzialność za takie treści spoczywa na samych użytkownikach, którzy muszą zadbać o ich zgodność z obowiązującymi przepisami i regulacjami. 

Aby przetestować nowe narzędzie generatora skryptów TikToka, konieczne jest posiadanie konta TikTok for Business, które umożliwi dostęp do narzędzi w Creative Center. Warto zaznaczyć, że Script Generator jest obecnie w fazie beta, a platforma nieustannie pracuje nad ulepszeniem narzędzia i dodaniem nowych funkcji. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail