X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WordPress ma już generator treści oparty na OpenAI. Zaleje nas fala automatycznie tworzonych serwisów?

WordPress, najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych i blogów, otrzymał wtyczkę umożliwiającą generowanie treści za pomocą sztucznej inteligencji OpenAI.

WordPress ma już generator treści oparty na OpenAI. Zaleje nas fala automatycznie tworzonych serwisów?Wordpress / fot. Fikret tozak, Unsplash

reklama


Automattic, firma stojąca za szerokim wachlarzem popularnych wtyczek, oprogramowania i witryn, takich jak WooCommerce, WordPress.com, Tumblr, Akismet i Jetpack, przedstawiła nową wtyczkę o nazwie Jetpack AI Assistant. Jest to narzędzie mające na celu wsparcie twórców treści w procesie pisania oraz generowania treści na ich stronach internetowych.
Chociaż oficjalne ogłoszenie nie wspomina o tym, że wtyczka jest wspierana przez OpenAI, SearchEngineJournal.com otrzymało potwierdzenie od Automattic, że rzeczywiście jest to narzędzie opracowane przez OpenAI. WordPress testował już wcześniej tego rodzaju asystenta tworzenia treści od stycznia 2023 roku.

Integracja z Edytorem WordPress

Jetpack AI Assistant został zintegrowany z edytorem WordPress, umożliwiając twórcom korzystanie z narzędzia w łatwy i intuicyjny sposób. Asystent AI jest dostępny w bloku edytora, a jego interfejs przypomina rozmowę w formie czatu, co ułatwia komunikację z narzędziem.

Dzięki konwersacyjnemu interfejsowi użytkownika, korzystanie z Jetpack AI Assistant przypomina współpracę z drugim autorem. Wystarczy napisać w formie rozmowy, czego oczekujemy od AI, a narzędzie postara się dostarczyć odpowiednie treści. Jeśli wygenerowany tekst wymaga poprawek, można poprosić asystenta o przepisanie go, uwzględniając wskazówki dotyczące brakujących elementów.


Adaptive Tone: Dostosowywanie stylu pisania

Asystent AI Jetpack oferuje funkcję Adaptive Tone, która pozwala na dostosowanie stylu pisania do potrzeb twórców. Wtyczka oferuje różne opcje tonu, takie jak:

  • Formalny
  • Nieformalny
  • Optymistyczny
  • Humorystyczny
  • Poważny
  • Sceptyczny
  • Empatyczny
  • Pewny siebie
  • Pełen pasji
  • Prowokacyjny


Dzięki tym opcjom twórcy, w teorii, mogą łatwo dostosować treść do swojego celu, czy to pisanie artykułu naukowego, czy beztroskiego wpisu na blogu.

Generowanie tytułów, streszczeń, tłumaczenie treści, automatyczna korekta

Jetpack AI Assistant ma ułatwić również tworzenie tytułów i streszczeń dla publikacji. Asystent może automatycznie wygenerować odpowiednie tytuły i krótkie streszczenia, które dobrze oddają treść publikacji.


Dodatkowo, Jetpack AI Assistant pozwala na tłumaczenie treści na 12 języków, takich jak hiszpański, francuski, chiński czy hindi.

Asystent AI Jetpack pomaga także w poprawie pisowni i gramatyki. Narzędzie automatycznie sprawdza dokument i wprowadza niezbędne poprawki.


Koszt korzystania z Jetpack AI Assistant

Wtyczka Jetpack AI Assistant oferuje 20 darmowych prób generowania treści, a po ich wykorzystaniu kosztuje 10 dolarów miesięcznie dla użytkowników CMS WordPress. Użytkownicy WordPress.com mają natomiast dostęp do wtyczki bezpłatnie przez ograniczony czas.

Wątpliwości i potencjalne zagrożenia

Mimo że Jetpack AI Assistant może błyskawiczne generować treści, ich jakość może być wątpliwa. Asystent może nie zawsze dostarczać odpowiednich informacji, ponieważ opiera się na uczeniu maszynowym i analizie danych z Internetu. Dlatego osoby decydujące się na używanie tego rozwiązania, powinny dokładnie sprawdzać wygenerowane teksty pod kątem poprawności i wartości merytorycznej.

Pamiętajmy o tym dużym ryzyku błędów w treściach tworzonych przez AI. Ma to szczególne znaczenie w tzw. obszarach wrażliwych. W przypadku treści np. na temat medycyny, psychologii, wychowania dzieci czy tematów społeczno-politycznych, błędne informacje mogą mieć poważne reperkusje. Nie tylko mogą one wprowadzić czytelnika w błąd, którego konsekwencje mogą być trudne do przewidzenia, ale także – w przypadku działań marketingowych – zaszkodzić wizerunkowi firmy.

Generowanie treści dotyczących wrażliwych tematów może być ryzykowne, jeśli maszyna nie zrozumie kontekstu lub subtelności języka. AI może nie być w stanie rozpoznać tonu, ironii czy sarkazmu, co może prowadzić do niezamierzonych kontrowersji. W przypadku tematów, które są szczególnie wrażliwe na ton i kontekst, takich jak polityka, rasa czy religia, może to prowadzić do poważnych nieporozumień i konsekwencji PR-owych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail