reklama
Komunikator, który kiedyś zdobywał serca użytkowników na polskim rynku, stracił większą część swojej społeczności w obliczu dynamicznego rozwoju mediów społecznościowych i konkurencji, m.in. ze strony Messengera. W 2015 roku firma została przejęta przez cypryjski fundusz Xevin, a trzy lata później powróciła pod polskie skrzydła Fintecom.
Nowe oblicze GG
Teraz GG ma okazję ponownie zaskoczyć – nowy serwis umożliwia użytkownikom publikowanie i przeglądanie ogłoszeń, podzielonych na kilkanaście popularnych kategorii. Na platformie można zamieścić ogłoszenia o sprzedaży m.in. książek, artykułów sportowych, zabawek dla dzieci, a także dotyczące samochodów, mieszkań czy oferowania usług.
Nietrafiony prezent lub za małe ubranie? A może poszukujesz pracownika, kupca na mieszkanie lub samochód? Kupujcie, sprzedawajcie, ogłaszajcie się na GG! https://t.co/4FTiahtDWc
Udostępniamy Wam nowy serwis “Ogłoszenia GG” – szybko, wygodnie opublikujecie w nim… pic.twitter.com/xvZFHDKcoy— GG – Gadu-Gadu (@GG_komunikator) January 31, 2024
Treści wpisów są dostępne publicznie, co oznacza, że link do ogłoszenia w GG może być udostępniany w dowolnym miejscu. Jednak, aby publikować ogłoszenia, konieczne jest zalogowanie się do serwisu za pomocą numeru GG z aktywnym statusem Premium. Wersja ta pozwala na nieograniczoną liczbę ogłoszeń w ramach abonamentu, co jest wyróżnikiem serwisu.
Jak czytamy w komunikacie prasowym:
„Aby móc publikować ogłoszenia, należy zalogować się do serwisu swoim numerem GG posiadającym aktywny status Użytkownika GG Premium (9,90 zł miesięcznie). To płatna wersja komunikatora, wspierająca utrzymanie i rozwój polskiej aplikacji. Użytkownik GG Premium może publikować w ramach abonamentu nieograniczoną liczbę ogłoszeń, zyskując także: brak reklam i dłuższe okresy przechowywania plików i zdjęć w komunikatorze GG, brak limitów na wiadomości do nieznajomych i dostęp do pomocnego chata AI AmiGGo”.
Kultowe Gadu Gadu wraca do gry?
Fintecom planuje również przekształcenie Gadu-Gadu w aplikację społecznościową. Ma ona oferować szereg usług w jednym miejscu, w tym narzędzie do szybkich płatności.
Trwają także testy wirtualnego portfela GGwallet oraz GGapp, komunikatora przeznaczonego do pracy zespołowej.