X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

NK.pl pracuje nad aplikacją desktopową

NK.pl pracuje nad aplikacją desktopową

reklama


Mimo, że w ostatnim czasie popularność Naszej Klasy spada, wciąż pozostaje największym portalem społecznościowym  Polsce. To się jednak może zmienić, internauci w ostatnim czasie masowo przenoszą się na Facebooka. By zatrzymać przy sobie jak najwięcej użytkowników, NK.pl musi znaleźć nowe sposoby podnoszące swoją atrakcyjność w ich oczach.

Czy dobrą metodą będzie uruchomienie aplikacji desktopowej? Trudno powiedzieć. Być może na krótki czas pozwoli to ustabilizować sytuację w serwisie, ciężko spodziewać się jednak długotrwałego sukcesu. Za to pomysł sam w sobie jest dość ciekawy.

NK planuje udostępnić pełnoprawny program, którego głównym zadaniem ma być wyświetlanie powiadomień z serwisu. Użytkownicy będą informowani o zdarzeniach takich jak nowe zdjęcie czy komentarz na profilu. Aplikacja nieużywana chować będzie się na pasku zadań w zasobniku systemowym (tzw. tray’u).

Nie wiadomo natomiast, czy z poziom aplikacji będzie można dodawać własne komentarze, fotografie, a także wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami, np. komentować ich zdjęcia. Natomiast na pewno program obsługiwać będzie NKtalk, czyli komunikator serwisu. Nie jest wykluczone zatem, że szykuje się nowa konkurencja dla komunikatora Gadu-Gadu. Zwłaszcza, że ten w ostatnim czasie coraz bardziej zbliża się do serwisu społecznościowego.

Program jest obecnie w fazie testów i zostanie upubliczniony pod koniec drugiego kwartału. O tym, czy NK obrało dobry kierunek zmian, przekonamy się zatem już niedługo.

  • max

    Raczej im to nic nie pomoże. Nasza Klasa przespała najważniejsze momenty, kiedy miała jeszcze szansę zostawić Facebooka w tyle, ale zgubiło ich przeświadczenie o własnej potędze. Stawiam, że w połowie tego roku pozycja lidera w Polsce wśród serwisów społecznościowych się zmieni.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail