X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

NK.pl pracuje nad aplikacją desktopową

NK.pl pracuje nad aplikacją desktopową

reklama


Mimo, że w ostatnim czasie popularność Naszej Klasy spada, wciąż pozostaje największym portalem społecznościowym  Polsce. To się jednak może zmienić, internauci w ostatnim czasie masowo przenoszą się na Facebooka. By zatrzymać przy sobie jak najwięcej użytkowników, NK.pl musi znaleźć nowe sposoby podnoszące swoją atrakcyjność w ich oczach.

Czy dobrą metodą będzie uruchomienie aplikacji desktopowej? Trudno powiedzieć. Być może na krótki czas pozwoli to ustabilizować sytuację w serwisie, ciężko spodziewać się jednak długotrwałego sukcesu. Za to pomysł sam w sobie jest dość ciekawy.

NK planuje udostępnić pełnoprawny program, którego głównym zadaniem ma być wyświetlanie powiadomień z serwisu. Użytkownicy będą informowani o zdarzeniach takich jak nowe zdjęcie czy komentarz na profilu. Aplikacja nieużywana chować będzie się na pasku zadań w zasobniku systemowym (tzw. tray’u).

Nie wiadomo natomiast, czy z poziom aplikacji będzie można dodawać własne komentarze, fotografie, a także wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami, np. komentować ich zdjęcia. Natomiast na pewno program obsługiwać będzie NKtalk, czyli komunikator serwisu. Nie jest wykluczone zatem, że szykuje się nowa konkurencja dla komunikatora Gadu-Gadu. Zwłaszcza, że ten w ostatnim czasie coraz bardziej zbliża się do serwisu społecznościowego.

Program jest obecnie w fazie testów i zostanie upubliczniony pod koniec drugiego kwartału. O tym, czy NK obrało dobry kierunek zmian, przekonamy się zatem już niedługo.

  • max

    Raczej im to nic nie pomoże. Nasza Klasa przespała najważniejsze momenty, kiedy miała jeszcze szansę zostawić Facebooka w tyle, ale zgubiło ich przeświadczenie o własnej potędze. Stawiam, że w połowie tego roku pozycja lidera w Polsce wśród serwisów społecznościowych się zmieni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail