X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ogłoszenie testamentu za pomocą Facebooka?

Ogłoszenie testamentu za pomocą Facebooka?

reklama


Aplikacja “If I Die” umożliwia zapisanie wiadomości tekstowej bądź nagrania wideo. Jak przekonują twórcy, „śmierć może nas znaleźć w każdej chwili i każdym miejscu”, zachęcają więc do zostawienia wiadomości, w której możemy podzielić się długo skrywanym sekretem, powiedzieć naszym bliskim, ile dla nas znaczyli, a nawet… ogłosić ostatnią wolę.

Aby do tego doszło, należy zainstalować aplikację na swoim koncie i zapoznać się z zasadami jej działania. Po wybraniu formy wiadomości i jej zapisaniu, muszą zostać wybrani 3-ej tzw. „Trustees”, czyli najbardziej zaufane osoby, które będą miały wpływ na to czy i kiedy wiadomość zostanie opublikowana. Ich „zadaniem” jest bowiem potwierdzenie śmierci ich powiernika, wówczas automatycznie post z wiadomością jest zamieszczany na tablicy zmarłej osoby. Oczywiście, wcześniej te osoby będą musiały zgodzić się na pełnienie takiej „funkcji”. Twórcy zapewniają, że zapisana wiadomość jest całkowicie bezpieczna i nie jest możliwe, by ktokolwiek ją zobaczył wcześniej niż byśmy sobie tego życzyli. Można również w każdej chwili zmienić jej treść.

Póki co aplikacja nie cieszy się wielką popularnością i zasadne wydaje się być pytanie czy zespół Willooka nie posunął się zbyt daleko w szukaniu innowacyjności.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail