X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tylko co szósty Polak korzysta z Facebooka

Tylko co szósty Polak korzysta z Facebooka

reklama


Statystyki dotyczące stosunku liczby zarejestrowanych użytkowników Facebooka do ogólnej liczby ludności poszczególnych państw europejskich pokazują, że zdecydowanym liderem pod tym względem jest Monako. Użytkownicy „fejsa” stanowią tam ok. 95% całej

Źródło: Socialbakers.com

populacji (jest ich 29 200). Jak twierdzi Socialbakers, dane te mogą być jednak mylące, gdyż wielu mieszkańców Monako nie posiada obywatelstwa małego państewka (tym samym nie figurują w oficjalnym cenzusie), przez co automatycznie zawyżają statystyki. Te wątpliwości mogą być tym bardziej uzasadnione, kiedy spojrzymy jak duża jest przewaga Monako nad państwami na kolejnych miejscach. W Islandii (2. miejsce) ten współczynnik wynosi nieco ponad 65% a w zamykającym podium Gibraltarze (terytorium zależne Wielkiej Brytanii) – 60%.

Dane jasno pokazują, że popularność Facebooka jest większa w krajach o relatywnie (w skali europejskiej) niewielkiej liczbie ludności. Poza wspomnianymi państwami, można to zaobserwować na przykładzie Wysp Owczych, Czarnogóry, Malty czy Cypru. Spośród demograficznych gigantów Europy w pierwszej „20” zestawienia znalazły się jedynie Wielka Brytania (29,7 mln użytkowników – 47,7%) i Turcja (28,5 mln – 36,6%). W przypadku Turcji trzeba jednak dodać, że dane oparto o całkowitą liczbę ludności (ok. 77 mln), podczas gdy europejska część tego kraju stanowi zaledwie 3% całej powierzchni.

Warto dodać, że z rankingu jasno wynika spora popularność portalu w krajach nordyckich. W pierwszej „dziesiątce” znalazły się wspomniane już Islandia i Wyspy Owcze, a także Norwegia, Dania i Szwecja. Finlandia uplasowała się na 16. pozycji.

A jak pod tym względem wypada Polska? W naszym kraju zarejestrowanych jest ponad 6,1 mln użytkowników, co stanowi niecałych 16% ogólnej liczby ludności. Sytuuje nas to dopiero na 45. miejscu. Tempo wzrostu liczby nowych kont mamy jednak bardzo wysokie, co świadczyłoby o tym, że Facebook cały czas stara się zdobyć swoją pozycję na polskim rynku social mediów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail