X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Transmisje na żywo z YouTube dostępne w Google+

Transmisje na żywo z YouTube dostępne w Google+

reklama


YouTube jest ściśle zintegrowany ze Spotkaniami Google+, co czyni oglądanie wideo zjawiskiem coraz bardziej społecznym. Strona udostępniła użytkownikom Spotkań wspólne oglądanie wideo oraz dostarczyła dodatkowe narzędzia, pomagające odkrywać strumienie zarówno w Spotkaniach, jak i w serwisie YouTube. Spotkania zostały połączone z YouTube pod koniec czerwca, tj. w momencie uruchomienia platformy czatu w ramach Google+. Użytkownicy mogą już oglądać filmy z YouTube’a bezpośrednio z poziomu wideoczatu. Ten sam film może jednorazowo obejrzeć nawet 10 użytkowników.

Funkcja nie jest jeszcze w pełni uregulowana. Aby wypróbować usługę, należy skopiować i wkleić ID do wideo w youtube.com/live (cyfry i litery w URL wideo). W Spotkaniach Google + trzeba skopiować ID w karcie wideo (w oknie Hangout). Pozwoli to wszystkim biorącym udział w Spotkaniu oglądać ten sam film w tym samym czasie.

Będzie można dzielić emocje ze znajomymi

Obecna metoda ręcznego wyszukiwania kanałów wideo jest niewygodna, ale YouTube pracuje nad lepszą integracją. Wkrótce dostępna będzie funkcja bieżących transmisji z YouTube’a w karcie Hangouts. Kolejnym krokiem będzie bezpośrednia integracja Spotkań ze stroną YouTube, która umożliwi transmisje na żywo.

Ostatnim elementem będzie personalizacja: użytkownicy zyskają możliwość oglądania np. meczu piłki nożnej na żywo w YouTube.com i jednocześnie będą mogli zobaczyć, którzy znajomi dzielą z nimi te sportowe emocje.

YouTube idzie krok dalej niż konkurencja

Pewna liczba platform oferuje obecnie integrację z Facebookiem czy Twitterem podczas imprez transmitowanych w Internecie. Strumienie na żywo prowokują użytkowników do komentowania bardziej niż filmy nagrane wcześniej i wrzucone do portalu. Interakcja twarzą w twarz w Spotkaniach to pójście krok dalej. Użytkownicy mają możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym podczas np. oglądania meczu, koncertu czy dziennika – to niemal tak, jakby siedzieli razem na kanapie.

Jedynym ograniczeniem jest liczba osób mogących jednorazowo prowadzić rozmowę. Niektórym udało się już jednak obejść ten limit – jak podaje serwis gigaom.com, podczas koncertu Darii Musk użytkownicy podłączali się łańcuchowo do wielu Spotkań oferujących więcej niż 10 osobom przyłączenie się do zabawy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail