X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podróżujący samolotem najczęściej przesiadują na Facebooku

Podróżujący samolotem najczęściej przesiadują na Facebooku

reklama


Gogo to aktualnie lider na amerykańskim rynku dostawców Internetu dla linii lotniczych za pomocą technologii Inflight Wifi. W takim przypadku sygnał jest przesyłany w powietrze z anten używanych na ziemi. Firma podzieliła się za pośrednictwem bloga kilkoma danymi dotyczącymi użytkowników „powietrznego” Internetu w formie infografiki.

Okazuje się, że zdecydowana większość podróżujących samolotem internautów (67%) surfuje w tym czasie w sieci w różnych celach, nieco ponad ¼ korzysta z gier online, a jedynie 6% w celach zawodowych.

Biorąc to pod uwagę, trzeba założyć, że z całą pewnością sporą popularnością w powietrzu cieszą się portale społecznościowe. Póki co, liderem w powietrzu jest Facebook, który zgarnia dla siebie 61% wszystkich korzystających z social mediów w trakcie podróży. Za nim uplasowały się Twitter (22%), LinkedIn (10%) i Foursquare (6%).

Najczęściej używanym urządzeniem do łączenia się z siecią w samolotach pozostają laptopy. Zabiera je ze sobą 42% podróżujących. Mniejszą popularnością cieszą się netbooki (26%) i tablety (23%), a najrzadziej, co może nieco zaskakiwać, klienci linii lotniczych zabierą ze sobą na pokład smartfony (9%). Co ciekawe, większość podróżujących z tabletami i tak trzyma w zanadrzu również laptopy (79%).

Jeśli chodzi o systemy operacyjne dla mobilnych urządzeń używanych w trakcie lotu, zdecydowanie największą popularnością cieszy się iOS od Apple’a (78%). Daleko w tyle pozostają google’owski Android (15%) i BlackBerry (4%).

Poniżej opisywana infografika:

fot.: blog.gogoair.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail