X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sierpień na Facebooku: sport najbardziej angażujący

Sierpień na Facebooku: sport najbardziej angażujący„Samsung z tą swoją serią Galaxy S… plastikowymi chińskimi zabaweczkami, które skrzypią za każdym razem gdy się je dotyka może co najwyżej robić podzespoły dla iPhone’a (…)” – to tylko fragment cytatu z fan page Apple (Polska), który wzbudził dziś niemałe kontrowersje. Pod wpisem rozpętała się burzliwa dyskusja, administrator musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem, a Apple odcina się od całej sprawy.

reklama


Firma IRCenter, specjalizująca się w badaniach społeczności internetowych, przyjrzała się bliżej sierpniowej aktywności facebookowiczów. W świetle otrzymanych rezultatów, okazuje się, że najbardziej angażowała ich tematyka sportowa.

Średnia ilość interakcji (postów, like’ów, komentarzy) dla badanych fan page’ów z tej kategorii wyniosła niemal 3 000. Na kolejnych miejscach znalazły się takie branże jak „telekomunikacja” (1,4 tys.) oraz „eventy i wydarzenia” (ponad 900).

fot.: Interactive Research Center

Spośród profili poświęconych drużynom sportowym, największym współczynnikiem zaangażowania (udział aktywnych fanów w ramach społeczności) mógł pochwalić się fan page strony internetowej WislaKrakow.com (ok. 22%). Za nim uplasowały się profile Śląska Wrocław oraz oficjalny fan page krakowskiej Wisły. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też strony poświęcone innym polskim klubom piłkarskim – Wiara Lecha (fan page stowarzyszenia kibiców poznańskiej drużyny), Legii Warszawa, Widzewa Łódź oraz drugiego z warszawskich zespołów – Polonii. Znalazło się również miejsce dla fan page’ów polskich serwisów największych hiszpańskich drużyn – FCBarca.com oraz RealMadrid.pl . Na 10. miejscu jedyny przedstawiciel innej dyscypliny niż piłka nożna – siatkarska PGE Skra Bełchatów.
Na marginesie dodajmy, że zdecydowanie największą liczbą fanów z wymienionych może pochwalić się profil Legii Warszawa – aż 96 tys. fanów!

fot.: Interactive Research Center

Z kolei biorąc pod uwagę indywidualny ranking najbardziej angażujących w sierpniu fan page’ów, najlepszym wynikiem spośród wyżej wymienionych może pochwalić się Legia Warszawa – niemal 16 tys. interakcji co dało stronie 7. miejsce. Liderem okazuje się być polski DJ – Robert M. Przyznać trzeba, że z liczbą ponad 86 tys. interakcji jego przewaga nad resztą stawki w sierpniu była przytłaczająca, co jest o tyle zaskakujące, że w pokonanym polu zostawił tak popularne przecież fan page jak Demotywatory i Kocham spać!

fot.: Interactive Research Center

Największe zaangażowanie z kolei facebookowicze wykazali 25 sierpnia. Nie dziwimy się – wówczas pamiętne zwycięstwo nad moskiewskim Spartakiem na Łużnikach odniosła Legia Warszawa, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry i w ten sposób uzyskując awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
Zresztą sam post zamieszczony na fan page warszawskiej drużyny chwilę po bramce Janusza Gola wzbudził niezwykle żywą reakcję użytkowników Facebooka:

fot.: Interactive Research Center

Dodajmy, że Legia triumfuje również w kategorii mediów sportowych, bowiem najbardziej angażujący okazał się być fan page serwisu Legia LIVE! wyprzedzając m.in. Sport.pl oraz Onet Sport.

fot.: Interactive Research Center

Zaznaczmy, że badanie objęło 2,5 tys. najczęściej “lajkowanych” i komentowanych wypowiedzi na polskich fan page’ach monitorowanych przez Fanpagead.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem, gdzie możecie prześledzić jak wyglądało zaangażowanie na fan page’ach innych branż, takich jak “telekomunikacja”, “serwisy informacyjne” czy też “kultura i rozrywka”:
Facebook trends: sierpień 2011

  • Nogosciu

    g+ ma co gonić. chociaz dzis przeszli w wersje beta, czyli g+ jest dostepne dla wszystkich bez zaproszen, api tez jest prawie całe… zobaczymy czy dogonimy

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail