X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook: zdjęcia najczęściej lajkowane

Facebook: zdjęcia najczęściej lajkowane

Roost, amerykańska firma oferująca usługi reklamowe w social mediach, przeprowadziła badanie, które objęło ok. 10 000 tys. postów umieszczonych na fan page’ach należące do ponad 50 małych przedsiębiorstw. O wnioskach poinformowała za pośrednictwem bloga.

Posty badano pod kątem liczby wrażeń jaki generują. Nie jest zaskoczeniem, że w przypadku Facebooka „lajki” górują nad komentarzami. Aby je „zdobywać”, najlepiej umieszczać sporo zdjęć, ponieważ generują ok. 50% więcej kliknięć w „lubię to”.

W przypadku komentarzy, najlepszym pomysłem jest zadanie pytania w statusie. Wówczas szansa na komentarz od facebookowicza jest 2-krotnie większa. Natomiast jeśli zależy nam na tym, by użytkownicy Facebooka rozesłali w sieci coś co zamieściliśmy to, rzecz jasna, najlepszym do tego sposobem będzie udostępnienie linka.

Z kolei na Twitterze najbardziej angażujące są cytowania (retweety). Na drugim miejscu uplasowały się zmiany statusu.

Facebook to serwis w dużej mierze „wizualny”, stąd tak duża popularność zdjęć, natomiast Twitter od zawsze opierał się na krótkich wiadomościach tekstowych i logiczne, że to cytaty generują wysokie zaangażowanie – komentuje wyniki Alex Chang, CEO Roost.

Badania przeprowadzono za pomocą platformy Roost. Poniżej możecie zobaczyć w jaki sposób działa:

  • Anonim

    że tak powiem – nihil novi

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail