X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook przetłumaczy posty

Facebook przetłumaczy postyNa Facebooku można znaleźć najróżniejsze profile oraz grupy, więc nikogo nie powinno zdziwić, że powstała również facebookowa wersja przebiegu II wojny światowej. Przebieg wojny został przedstawiony za pomocą podstawowych narzędzi serwisu, i tak Trzecia Rzesza wchodzi w skomplikowany związek z Japonią, a ZSRR tworzy wydarzenie o nazwie Operacja Uran.

reklama


O zmianie Facebook poinformował za pośrednictwem fan page Facebook Pages. Udogodnienie powinno przynieść korzyści obydwu stronom, tj. adminom stron, jak również ich fanom. Administratorzy, chcący jak najbardziej rozpowszechnić prowadzony przez siebie fan page, będą mieli pewność, że każdy zainteresowany, niezależnie od tego jakim językiem się posługuje, będzie mógł zapoznać się z treścią udostępnionego posta. Jednocześnie, będą mogli wybrać za pomocą jakiego programu ma być dokonywane tłumaczenie. Może to być program wybrany przez nich (admin translator), przez użytkowników (community translator), jak również automatyczny (machine translator), którym domyślnie jest Microsoft Bing Translator.

fot.: Facebook.com/FacebookPages

Zyskać powinni teoretycznie również facebookowicze, których interesuje określony fan page, ale niestety nie posługują się językiem, w którym jest on prowadzony. Oczywiście, jak to w przypadku internetowych programów do tłumaczeń, nie ma co oczekiwać dokładności, poprawnej składni, ale na początek z pewnością dobre i to. Aby przetłumaczyć danego posta (tudzież komentarz) należy kliknąć w opcję “przetłumacz”, znajdującą się na prawo od przycisków “lubię to” i “dodaj komentarz”:

fot.: Facebook.com/FacebookPages

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail