X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Koniec “Dyskusji” na Facebooku

Koniec “Dyskusji” na Facebooku

reklama


Kto z Was korzystał z aplikacji”Dyskusje” na fan page’ach? Pewnie niewielu, skoro tak naprawdę te prawdziwe dyskusje toczyły się na tablicach, pod postami i statusami. Administratorzy stron zostali poinformowani, że “Dyskusje” znikną z prowadzonych przez nich fan page z dniem 31 października.

Facebook przekonuje, że kroki te podjęte zostały w celu “uczynienia fan page lepszymi”. Wydaje się, że tę aplikacje zarówno administratorzy jak i, zwłaszcza, użytkownicy pożegnają bez większego żalu. Oczywiście ci pierwsi prowadząc fan page mieli zapewne świadomość jej funkcjonowania, ale już ci drudzy zapewne nierzadko nie mieli z nią żadnej styczności.

fot.: Facebook

Jak słusznie zauważa serwis The Next Web, taka forma interakcji, będąca w istocie facebookowym forum internetowym, najwidoczniej nie sprawdziła się w przypadku medium, gdzie komunikacja jest o wiele bardziej dynamiczna.

Zdaniem Facebooka w ten sposób cała aktywność fanów ma gromadzić się na Tablicy, pod postami i aktualizacjami statusu. Inna sprawa, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że było tak już do tej pory. W szczytowym dla siebie okresie, w grudniu 2010 roku, miały ok. 55 milionów aktywnych użytkowników, w chwili obecnej ta liczba jest już ponad dwukrotnie mniejsza (niespełna 20 mln). Zapewne decyzja o ich usunięciu wiąże się właśnie ze znaczącym spadkiem zainteresowania (i tak przecież niezbyt powalającego w skali całego Facebooka).

Liczba użytkowników "dyskusji" ciągle maleje / fot.: AppData.com

Facebook nie ujawnił żadnych planów zastąpienia aplikacji nową, co może wywołać niezadowolenie u tych użytkowników, którzy jednak z niej korzystali. Nic nie wiadomo o możliwości wyeksportowania treści prowadzonych dyskusji.

  • filozof

    piepszyć facebook .wracam na grono.net

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail