X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Expose premiera poruszyło internautów

Expose premiera poruszyło internautów

reklama


Debata w Internecie

Z raportu Kompas Social Media Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że Internauci najchętniej dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi expose premiera na forum. gazeta.pl. Jeśli chodzi o serwisy społecznościowe najwięcej komentarzy pojawiło się na Twitterze i Facebooku. Według Magdaleny Grabarczyk-Tokaj  z IMM, duża liczba publikacji w social mediach, to wynik terminu wygłoszenia expose. –Weekendowy spokój w mediach oficjalnych  i więcej wolnego czasu w tych społecznościach pozwoliły na rozwój debaty internetowej – podkreśla.

Podatki i kryzys

W publikacjach internetowych, które pojawiały się po wystąpieniu premiera, najczęściej padającym słowem były „podatki”. Największe emocje wzbudził podatek od wydobycia miedzi i srebra. Również spadek wartości akcji KGHM wywołał lawinę komentarzy, szczególnie wśród graczy giełdowych. Internauci poruszali też tematykę socjalną oraz kwestie związane ze sprawami Kościoła. Kolejnym popularnym słowem w komentarzach internautów, był „kryzys” – pojawiało się 5 razy częściej niż „sukces”. Hasło Jarosława Kaczyńskiego „bezczelne kłamstwa” ukazało się w  3 proc. publikacji.  Większy oddźwięk w social mediach miało demonstracyjne wyjście z sali posłów PiS –  pojawiło się w ponad 6 proc. przekazów.

 

Liderzy opozycji

Zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w social mediach najczęściej komentowano wystąpienie Janusza Palikota. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński. Wystąpienie lidera SLD również zostało odnotowane przez media, ale nie wywołało większych emocji.

 

Badanie wykonano na podstawie 3 952 materiałów internetowych dostarczonych przez Instytut Monitorowania, w których pojawiła się frazy „premier” oraz „expose”. Raport obejmuje okres od zakończenia piątkowego wystąpienia premiera w dniu 18 listopada do poniedziałkowego południa 21 listopada 2011 roku.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail