X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Expose premiera poruszyło internautów

Expose premiera poruszyło internautów

reklama


Debata w Internecie

Z raportu Kompas Social Media Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że Internauci najchętniej dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi expose premiera na forum. gazeta.pl. Jeśli chodzi o serwisy społecznościowe najwięcej komentarzy pojawiło się na Twitterze i Facebooku. Według Magdaleny Grabarczyk-Tokaj  z IMM, duża liczba publikacji w social mediach, to wynik terminu wygłoszenia expose. –Weekendowy spokój w mediach oficjalnych  i więcej wolnego czasu w tych społecznościach pozwoliły na rozwój debaty internetowej – podkreśla.

Podatki i kryzys

W publikacjach internetowych, które pojawiały się po wystąpieniu premiera, najczęściej padającym słowem były „podatki”. Największe emocje wzbudził podatek od wydobycia miedzi i srebra. Również spadek wartości akcji KGHM wywołał lawinę komentarzy, szczególnie wśród graczy giełdowych. Internauci poruszali też tematykę socjalną oraz kwestie związane ze sprawami Kościoła. Kolejnym popularnym słowem w komentarzach internautów, był „kryzys” – pojawiało się 5 razy częściej niż „sukces”. Hasło Jarosława Kaczyńskiego „bezczelne kłamstwa” ukazało się w  3 proc. publikacji.  Większy oddźwięk w social mediach miało demonstracyjne wyjście z sali posłów PiS –  pojawiło się w ponad 6 proc. przekazów.

 

Liderzy opozycji

Zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w social mediach najczęściej komentowano wystąpienie Janusza Palikota. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński. Wystąpienie lidera SLD również zostało odnotowane przez media, ale nie wywołało większych emocji.

 

Badanie wykonano na podstawie 3 952 materiałów internetowych dostarczonych przez Instytut Monitorowania, w których pojawiła się frazy „premier” oraz „expose”. Raport obejmuje okres od zakończenia piątkowego wystąpienia premiera w dniu 18 listopada do poniedziałkowego południa 21 listopada 2011 roku.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail