X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebookowicze szukają promocji i zniżek

Facebookowicze szukają promocji i zniżek

reklama


Agencja badań marketingowych IMAS International pokusiła się o przeprowadzenie badania podejścia facebookowiczów do fan page’ów. Pytano o to jak wiele fan page’ów polubili, z jakich powodów, ale też o sytuacje odwrotne, czyli usunięcie stron z ulubionych i powody temu przyświecające.

Okazuje się, że dwie trzecie facebookowiczów deklaruje bycie fanem przynajmniej jednego fan page. Najczęściej mają oni wśród ulubionych 2 lub 3 konta firmowe. Takie zdanie przedstawiła niemal jedna czwarta respondentów. Co ósmy facebookowicz (12%) jest fanem co najmniej 11 marek. Z kolei 34% badanych nie jest fanem żadnego konta firmowego.

fot.: IMAS International

Jakie powody najczęściej przyświecają użytkownikom Facebooka przy „polubieniu” danego fan page? Przede wszystkim, poszukują oni promocji i zniżek (44%), ale niemal równie często powtarzała się opinia, że to tylko i wyłącznie kwestia sympatii dla danej marki lub inne mniej znaczące pobudki (40%). Często chodzi też o wyrażenie własnej opinii (38%) czy też chęć bycia „na bieżąco” z nowościami (31%).

fot.: IMAS International

Decyzja o „polubieniu” danego fan page nie jest oczywiście nieodwołalna, skoro w każdej chwili możemy usunąć stronę z grona ulubionych. Taka sytuacja nie zdarza się jednak często, bowiem aż 57% użytkowników Facebooka deklaruje swego rodzaju trwałość w uczuciach jeśli idzie o strony marek i firm. Jeśli już przestali być fanem, to zdecydowanie najczęściej „dotykało” to góra 3-ech fan page (34%).

Taka decyzja wiąże się najczęściej ze stratą zainteresowania daną marką (46%). Bardzo ważna dla facebookowiczów jest również jakoś produktów. Jedna trzecia tych, którzy przestali być fanami danej marki zrobiła tak z powodu coraz gorszej jakości oferowanych usług, a 27% badanych zawiodło się przy kupnie produktu.

fot.: IMAS International

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail