X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Reklama mobilna dostrzegalna dla 80% użytkowników smartfonów

Reklama mobilna dostrzegalna dla 80% użytkowników smartfonów

reklama


Raport zbliżony jest do podsumowania firmy comScore, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Google również wziął pod lupę największe gospodarki Europy, Stany Zjednoczone oraz Japonię.

Potwierdza się, że największą popularnością smartfony cieszą się obecnie w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Najmniejszą z kolei – w Japonii.

fot.: Google

Błyskawicznie rosnąca popularność smartfonów bierze się jak wiadomo między innymi z łatwego dostępu do Internetu i to na znacznie lepszym ekranie niż w przypadku tradycyjnych telefonów komórkowych. W związku z tym nie może dziwić, że w ten sposób łączy się z Siecią już prawie tyle samo osób, co w przypadku „pecetów” i laptopów.

Łączenie z Internetem za pomocą smartfonów i komputerów / fot.: Google

Gdzie użytkownicy smartfonów korzystają ze swoich „zabawek”? Przede wszystkim w domu, ale również, co oczywiste, w podróży i w pracy. Spora część ankietowanych wskazuje również na sklepy i restauracje.

Miejsca, w których użytkownicy korzystają ze smartfonów / fot.: Google

Ręce powinni zacierać również marketerzy. Reklama mobilna jest zauważana przez średnio 80% użytkowników smartfonów (najrzadziej dostrzegają ją Niemcy, najczęściej – Japończycy). Najłatwiej dostrzegalna jest na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w wyszukiwarce.

Widoczność reklamy mobilnej w poszczególnych miejscach / fot.: Google

Naturalnie spora część korzystających ze smartfonów odwiedza za ich pomocą portale społecznościowe. Najchętniej robią to Amerykanie, Hiszpanie i Brytyjczycy. Na przeciwległym biegunie ponownie znaleźli się Japończycy.

Korzystanie z social mediów za pomocą smartfonów / fot.: Google

Użytkownicy coraz częściej dokonują zakupów za pośrednictwem smartfonów. W skali miesiąca przynajmniej jednej transakcji dokonała już ponad połowa z nich, a w USA i Hiszpanii ponad 60%. Warto zwrócić uwagę na to, że już jedna piąta Amerykanów deklaruje dokonywanie zakupów przez smartfony każdego dnia.

fot.: Google

Pełen raport dostępny pod tym adresem.

  • Merlin

    Aplikacje to dobre miejsce do reklamowania się, pod warunkiem, że dobierze się odpowiednią aplikację do swojego targetu. Dobrym przykładem z polskiego podwórka jest rodzima aplikacja Yanosik – komunikator dla kierowców, w której reklamuje się Bosch ze swoim nowym produktem, skierowanym właśnie do nich.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail