X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Najchętniej w internecie płacimy za gry. E-prasa i e-książki na szarym końcu

Najchętniej w internecie płacimy za gry. E-prasa i e-książki na szarym końcu

1/4 respondentów zadeklarowała, że płaci za gry. Tyle samo osób wydaje pieniądze na dodatkowe opcje związane z grami jak np. bonusowe życie czy dostępna tylko za opłatą nowa funkcja.

Najrzadziej respondenci deklarowali zakup elektronicznych wersji prasy oraz książek (zarówno e-booków jak i audiobooków).

Za jakie treści zdarzyło Ci się kiedykolwiek zapłacić w internecie? Źródło danych: sondaż PBI II 2012, wszyscy badani (n=563)

Najmłodsi respondenci (15 – 24 lata) najczęściej deklarowali zakup doładowań do gier oraz gadżetów na telefon. W gry online inwestują także starsi użytkownicy internetu – osoby w wieku 35 + najczęściej spośród wszystkich respondentów deklarowały płacenie za gry online oraz doładowania związane z grami.

Za jakie treści zdarzyło Ci się kiedykolwiek zapłacić w internecie? Źródło danych: sondaż PBI II 2012, wszyscy badani (n=563)

Według badania Megapanel gry online to kategoria, która ma największy zasięg wśród najmłodszych użytkowników internetu – aż 90 proc. dzieci w wieku 7-14 lat w grudniu 2011 zajrzało na przynajmniej jedną witrynę dotyczącą takich gier. Wśród użytkowników powyżej 14 roku życia zasięg gier online jest mniejszy, ale jak wynika z przeprowadzonego przez nas sondażu – starsi chętniej za gry online płacą.

Gry online - zasięg wśród internautów. Źródło danych: PBI, Megapanel PBI/Gemius, internauci w wieku 7+, XII 2011

Okazuje się, że o ile Internauci i Internautki tak samo chętnie płacą za dostęp do gier online, o tyle specjalne opcje do gier chętniej dokupują mężczyźni. Kobiety wolą przeznaczyć swoje fundusze na gadżety do telefonu oraz dostęp do odcinków serialu, czy też innych programów telewizyjnych.

Za jakie treści zdarzyło Ci się kiedykolwiek zapłacić w internecie? Źródło danych: sondaż PBI II 2012, wszyscy badani (n=563)

Stopka metodologiczna:
Badanie zostało zrealizowane na ogólnopolskim panelu badawczym ARIADNA prowadzonym przez GG Network S.A. w ramach projektu GG Opinion Detector (GGOD). Próba N=563 osób. Struktura próby tożsama ze strukturą polskich internautów ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, wielkość miejscowości zamieszkania oraz korzystanie z wiodących serwisów internetowych wg danych PBI/ Megapanel.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail