X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

RIDE Spoty – trial oparty na działaniach eRzecznika, Liderów Opinii i WoMM

RIDE Spoty – trial oparty na działaniach eRzecznika, Liderów Opinii i WoMM

reklama


Klient: Ride
Agencja: 6ix WoMM&Social Media, NuOrder Group

Ride to jedna z najbardziej znanych marek rynku snowboardowego i jeden z liderów tego rynku w przypadku wiązań snowboardowych. Już w 2010 roku firma umożliwiła wszystkim zainteresowanym testowanie swojego sprzętu poprzez RIDE Spoty.

Dodatkową motywacją do testów sprzętu była obecność w RIDE Spotach Wojciecha Pająka – wielokrotnego snowboardowego mistrza Polski. Pojawienie się Lidera opinii, jakim niewątpliwie był Wojciech Pająk bardzo uwiarygodniało akcję i stanowiło doskonały Reason to Talk, który pozwolił na komunikację PR i na forach internetowych.

Cel Kampanii

Zadaniem agencji 6ix WoMM było wygenerowanie jak największej ilości tzw. leadów, czyli imiennych rezerwacji sprzętu do testów.

Założenia kampanii

Kampania zakładała wywołanie zaangażowania osób związanych ze snowboardem w uczestnictwo w RIDE Spotach. W procesie zakupowym sprzętu snowboardowego trial i doświadczenie marki ma kolosalne znaczenie. RIDE Spoty, jako unikalna forma trialu produktu umożliwiły grupie docelowej darmowe skorzystanie ze sprzętu, co pomogło uruchomić mechanizmy rekomendacji (WoMM) w infosferze dotyczącej snowboardu. Reason to Talk w postaci możliwości testowania sprzętu umożliwił całkowicie jawną komunikację na forach i zapewnił skuteczność działań PR. Dodatkowym Reason to Talk była możliwość bezpośredniego kontaktu z mistrzem Polski w snowboardzie – Wojciechem Pająkiem.

Użyte narzędzia

• Działania eRzecznika i Amplifying internetowy:
eRzecznik, jak i amplifierzy działali w starannie wyselekcjonowanych touchpointach, co gwarantowało dotarcie do grupy docelowej- osób zainteresowanych snowboardem, znajdujących się w etapie consideration procesu zakupowego.

• Zaangażowanie Lidera Opinii Wojciecha Pająka – mistrza Polski we freestyle jako osoby bardzo uwiarygodniającej akcję.

• Działania PR w prasie i na portalach sportowych – pressrelease’y. Miały na celu zwiększenia zaangażowania potencjalnych użytkowników i samych mediów w akcję. Działania te prowadzone były w mediach, których bezpośrednim odbiorcą była target group kampanii.

• Działania w Social Media – Facebook:
o Fan Page RideSnowCrew, który stał się platformą do komunikacji nie tylko dla fanów marki, ale wszystkich miłośników snowboardu, dzięki czemu kampania objęła zasięgiem większą liczbę użytkowników.
o Aplikacja konkursowa Ride, mająca na celu zaangażowanie fanów marki, jak i uruchomienie mechanizmów rekomendacyjnych (WoMM).

Ride Snow Crew - aplikacja na Facebooku. Fot. NuOrder

• Kampanie PPC:
o Tekstowa kampania Google Adwords pozwalająca dotrzeć do potencjalnych klientów, czyli osób, które właśnie szukają możliwości zakupu sprzętu i opinii o nim.

• Kampania eRzecznika marki RIDE Spoty, który oficjalnie reprezentował markę na forach internetowych, odpowiadał na wszystkie pytania i wskazywał lokalizacje, w których każdy mógł przetestować sprzęt.

Efekty:

• Ponad 100% wzrost frekwencji w RIDE Spotach w porównaniu z rokiem poprzednim.

• Nowopowstały fan page marki – RideSnowCrew, w krótkim czasie zgromadził ponad 1800 osób testujących sprzęt w ramach akcji.

• Ponad 15 publikacji w portalach internetowych oraz prasie tematycznej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail