X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

IPO Facebooka: obrót akcjami na NASDAQ

IPO Facebooka: obrót akcjami na NASDAQ

reklama


O tym, że Facebook będzie notowany na NASDAQ poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze stacja CNBC. Eksperci nie są zaskoczeni – większość spółek technologicznych, które zdecydowały się na upublicznienie wybrała właśnie ten rynek.

Oczekuje się, że Facebook podniesie z parkietu ok. 5 mld dolarów. Ma to być największa IPO wśród spółek technologicznych w historii. Wartość spółki szacowana jest na około 100 mld dolarów. Do tej pory wielu analityków poddawało w wątpliwość tak wysoką wycenę, jednakże w obrocie prywatnym ceny akcji Facebooka osiągają tak wysoki pułap, że ustalają wartość spółki na ok. 104 miliardy. W oczekiwaniu na debiut akcji w publicznym obrocie ograniczono jednak możliwość sprzedaży akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy prywatnym inwestorom.

O tym, że jakakolwiek porażka nie wchodzi w grę może też świadczyć wyjątkowo niski koszt emisji. Jak donosi Bloomberg, Facebook zapłaci każdemu z 31 banków-poręczycieli 1,1% od sumy transakcji z ich udziałem, podczas gdy średnia za cały zeszły rok wyniosła 5,48%.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail