X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje panel kontrolowania zgłoszeń

Facebook testuje panel kontrolowania zgłoszeń

reklama


Zgłoszenie dotyczące contentu, który naszym zdaniem narusza regulamin Facebooka można wystosować do administracji portalu. Innym rozwiązaniem jest wysłanie prywatnej wiadomości do użytkownika, który udostępnił kwestionowanego posta lub komentarz.

W przypadku zgłoszeń wysyłanych do administracji serwisu, użytkownicy nie otrzymują informacji co do dalszych losów wniosku. Support Dashboard to nazwa nowej funkcji, która jest aktualnie testowana. W praktyce jest to panel, który grupuje informacje o dokonanych przez użytkownika zgłoszeniach i wskazuje na jakim etapie całej procedury aktualnie się one znajdują. W przypadku gdy administratorzy sprawdzą zgłoszenie i podejmą określoną decyzję, użytkownik otrzyma powiadomienie o określonej treści. Będzie mógł też udać się do ustawień konta i wejść do panelu raportowania.

fot. Facebook.com

Dodatkowo, w przypadku gdy content nie podlega usunięciu, facebookowicz będzie mógł skorzystać z takich rozwiązań jak zablokowanie użytkownika, usunięcie ze znajomych lub też wysłać prywatną znajomość.

fot. Facebook.com

Póki co system obejmuje zgłoszenia dotyczące cover photos (zdjęcia w tle) i treści na tablicach. Wkrótce ma objąć również inny rodzaje contentu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail