X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest coraz skuteczniej napędza sprzedaż sklepów internetowych

Pinterest coraz skuteczniej napędza sprzedaż sklepów internetowych

reklama


Badania nad popularnością portali społecznościowych to oczywiście nic nowego. O zbadanie tematu od strony ekonomicznej pokusili się eksperci z Shopify – firmy będącej właścicielem platformy e-commerce, dzięki której przedsiębiorcy mogą tworzyć sklepy online. Szczególną uwagę poświęcono w tym przypadku serwisowi Pinterest.

Wielka społecznościowa trójka

Z danych jakie opublikowano w formie infografiki wynika, że Pinterest popularnością ustępuje już tylko Facebookowi i Twitterowi, wyprzedzając LinkedIn, o Google+ nawet nie wspominając. Liczba dziennych aktywnych użytkowników (DAU) Pinterest od początku roku wzrosła już o 145%, a liczba unikalnych odwiedzających od maja zeszłego roku urosła o… 2700%!

Te wyniki przekładają się również na napędzanie sprzedaży w sklepach internetowych. Spora część ruchu w sklepach funkcjonujących na silniku Shopify pochodzi z Facebooka, a Pinterest ma identyczny wskaźnik odesłań jak Twitter. Jednocześnie, Pinterest generuje większą liczbę odniesień niż LinkedIn, Google+ i YouTube łącznie!

Jeszcze lepiej serwis wypada w przypadku generowania samych przychodów sklepów online. Ustępując, naturalnie, Facebookowi, który jest odpowiedzialny za ponad 80% przychodów, Pinterest w ciągu niespełna roku zagarnął na tym polu dla siebie aż 17% rynku.

Użytkownicy Pinterest wydają więcej

Co istotne, użytkownicy którzy trafiają na strony sklepów stworzonych na Shopify z Pinteresta są skłonni do wydawania największych kwot. Wartość przeciętnego zamówienia pochodzącego od użytkowników Pinterest to 80 USD, czyli więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego serwisu społecznościowego. Dla porównania, analogiczny wskaźnik w przypadku Facebooka to 40 dolarów.

Nie da się ukryć, że w dużej mierze za sukces Pinterest odpowiedzialne są… piny oczywiście. Co ciekawe, te które zawierają cenę otrzymują więcej „lajków” niż te, które jej nie mają.

Sukces Pinterest to również dowód na to, że w przypadku social mediów bardziej niż ilość liczy się jakość. Cóż z tego, że Google chwali się przekroczeniem bariery 100 milionów użytkowników na Plusie (niektóre dane mówią o 170 milionach!), skoro spędzają oni w serwisie średnio… 3 minuty miesięcznie. W przypadku Pinterest dane są diametralnie różne – kilkanaście milionów użytkowników, którzy spędzają w serwisie średnio aż 405 minut miesięcznie.

fot. Shopify.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail