X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Europa: 427 mln internautów, 21 mld euro na reklamę online

Europa: 427 mln internautów, 21 mld euro na reklamę online

reklama


Dane z europejskiego rynku wskazują, że już 427 milionów mieszkańców kontynentu łączy się z Internetem za pomocą komputerów, smartfonów, tabletów i konsol do gier. Ponad jedna trzecia (37%) korzysta przy tym z więcej niż jednego urządzenia. Czas spędzany online sięga średnio 15 godzin tygodniowo.

W jaki sposób korzystamy z Internetu? Najbardziej rozpowszechnione jest czytanie newsów i artykułów (91%), nieco mniejszą popularnością cieszy się z kolei oglądanie telewizji czy online video (73%) oraz słuchanie radia (67%).

Sposób korzystania z Sieci przez europejskich internautów / Źródło: IAB Europe

Aż 96% internautów wykorzystuje Internet przy podejmowaniu decyzji zakupowych, robiąc własne „badanie rynku”, a 87% dokonuje zakupów online.

Więcej danych dotyczących tego raportu można znaleźć tutaj.

IAB opublikowało również dane z rynku reklamy online w Europie. Wynika z nich, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy jego wartość wzrosła o 14,5%, do poziomu 21 miliardów euro. Jeśli chodzi o cały rynek reklamy, jej internetowy sektor stanowi 20%.

Rynek reklamy online w Europie / Źródło: IAB Europe

Spośród poszczególnych rynków krajowych, najszybciej wzrastała wartość rosyjskiego (55%). W dalszym ciągu jednak rynek reklamy online zdominowany jest przez najlepiej rozwinięte kraje Europy. Łączna wartość pięciu największych rynków (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia) stanowi aż 68% wartości całego rynku europejskiego.

Najsilniejszą pozycję mają reklama wyszukiwarkowa oraz wideo. Najszybszy wzrost notuje z kolei reklama mobilna (46% w ciągu roku), która póki co ma jednak marginalne znaczenie.

Rynek europejski jest jednak w dalszym ciągu mniejszy niż amerykański. Z danych IAB wynika, że na reklamę online w USA wydano w 2011 roku 31 miliardów dolarów (ok. 25 mld euro).

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail