X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook odświeża “Wydarzenia”

Facebook odświeża “Wydarzenia”

reklama


Jak dotychczas wydarzenia na Facebooku wyświetlane były w formie listy, przy czym grupowane były miesiącami. Sposób o tyle niefunkcjonalny, że trzeba było nieco wytężyć wzrok by dostrzec dokładną datę imprezy czy spotkania. Przede wszystkim jednak, nie był on przyjazny dla tych, którzy lubią planować sobie czas z wyprzedzeniem zaznaczając odpowiednie daty w kalendarzu.

Odświeżony sposób wyświetlania wydarzeń

W końcu doczekaliśmy się pożądanej zmiany. Programiści Facebooka w trakcie tradycyjnego już nocnego spotkania (tzw. hackathon) stworzyli nowy wygląd modułu wydarzeń. Teraz wyświetlane będą w bardzo czytelnej formie kalendarza lub też w zmienionym formacie listy.

Jeśli chodzi o odświeżony format listy, z lewej strony ekranu znajdziemy kalendarz z dwoma miesiącami (trwającym i nadchodzącym). Po kliknięciu w wybrany dzień wyświetlone zostaną wydarzenia z tego dnia, jak również wydarzenia z kilku następnych dni. Na liście znajdą się nie tylko wydarzenia, na które zostaliśmy zaproszeni, ale również polecane wydarzenia, które dotychczas były wyświetlane pod osobną zakładką. Jakie informacje weźmie Facebook pod uwagę przy rekomendowaniu poszczególnych wydarzeń? Wydarzenia znajomych, strony których jesteśmy fanami, miejsca w których się meldowaliśmy czy też aplikacje, z których korzystaliśmy na Facebooku. Dodatkowo, co stanowi kolejne novum, wyświetlane będą również informacje o urodzinach naszych znajomych wraz z polem do wpisania życzeń.

fot. Facebook

Drugi z nowych formatów to kalendarz, który prezentuje się jeszcze lepiej niż odświeżone listy, bowiem na jednym ekranie w przejrzysty sposób grupuje wszystkie wydarzenia i urodziny znajomych z danego miesiąca. Aby przejrzeć kolejne miesiące wystarczy przewinąć stronę w dół. Z kolei nad kalendarzem wyświetlane będą zaproszenia, na które jeszcze nie odpowiedzieliśmy.

fot. Facebook

Przełączanie między formatem listy i formatem kalendarza możliwe jest dzięki przyciskom znajdującym się w lewej górnej części ekranu.

Nowy wygląd wydarzeń będzie stopniowo wdrażany u wszystkich facebookowiczów w najbliższych dniach.

Sprawdź aktywność swojej grupy

Druga z wprowadzonych zmian odnosi się do funkcji grup. Facebook wprowadził możliwość obserwacji aktywności członków grupy. Przy każdym poście, w pasku aktywności znajdzie się informacja o tym ilu członków grupy zapoznało się z danym postem. Dokładniejsze dane pojawią się po kliknięciu kursorem w informację – dowiemy się konkretnie którzy członkowie widzieli posta, a nawet o której miało to miejsce.

Nowa funkcja będzie dostępna zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej serwisu.

fot. Facebook

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail