X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Vimeo umożliwia twórcom zarabianie na filmach

Vimeo umożliwia twórcom zarabianie na filmachfot.: vimeo.com

reklama


Główny konkurent YouTube ogłosił wprowadzenie funkcji zwanej „Tip Jar” (przekładając na nasze to po prostu słoik na napiwki). Dzięki niej użytkownicy Vimeo mogą przekazać wskazaną przez siebie kwotę (przedział 99 centów – 500 dolarów) dla swoich ulubionych twórców. Wystarczy, że klikną w przycisk „Tip this video” znajdujący się w pasku pod filmikiem. Dostępne formy płatności to PayPal lub karta kredytowa.

Jest jednak pewien haczyk. Mogą to robić wyłącznie ci użytkownicy, którzy posiadają konta Pro lub Plus. Innymi słowy, ci którzy już płacą serwisowi 60 (Plus) lub 199 (Pro) dolarów rocznie. Co więcej, do kieszeni twórców nie wędruje cały dochód z każdego pojedynczego „napiwku”, bowiem serwis potrąca sobie 15% przekazanej kwoty.

Druga usługa, która ma umożliwić twórcom czerpanie dochodów to „Pay-To-View”. Jak łatwo się domyślić, system działa identycznie jak telewizyjne „Pay-per-view”, które niedawno wzbudziło tyle kontrowersji przy okazji transmisji meczów piłkarskiej Reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii. Ta usługa jest jednak póki co w fazie testów i korzystać z niej mogą wybrani partnerzy. Na początku przyszłego roku ma być dostępna dla użytkowników posiadających konta Pro.

Przypomnijmy, że Vimeo istnieje już niemal 8 lat. Jak dotąd twórcy nie mieli możliwości zarabiania na swoich treściach.
http://vimeo.com/49684456

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail