X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mobilni facebookowicze zachęcani do kupowania prezentów

Mobilni facebookowicze zachęcani do kupowania prezentów

reklama


Informacje na temat rocznicy urodzin, zaręczyn czy narodzin dziecka naszych znajomych są w wersji desktopowej Facebooka dobrze widoczne. Służy temu przede wszystkim prawa strona ekranu i odpowiedni dział znajdujący się pod paskiem aktywności.

Inaczej było jak dotąd z mobilnymi aplikacjami Facebooka na Androida i iOS. Jednak do czasu, bowiem odtąd tego typu informacje będą się pojawiać w kanale aktualności. Dodatkowo będą zawierały charakterystyczną ikonkę oraz przycisk, za pomocą którego będzie można kupić solenizantowi podarunek. W ten właśnie sposób Facebook będzie promował na mobilnych urządzeniach wprowadzoną kilkanaście dni temu usługę Gifts.

fot. TechCrunch

To kolejny ruch, który ma nadać impuls monetyzacji rynku mobilnego przez Facebooka. Doskonale wiadomo, że jak dotąd różnie z tym bywało, co jest solą w oku inwestorów. Przypomnijmy, że w przypadku Facebook Gifts serwis ma udział w wartości każdej przeprowadzonej transakcji.

Póki co nowa funkcja dostępna jest wyłącznie dla wybranych użytkowników korzystających z wersji na Androida. Ci korzystający z urządzeń firmy Apple mogą zobaczyć informacje o urodzinach w kanale aktualności, ale nie mają możliwości kupna prezentu.

Polskim facebookowiczom przyjdzie jeszcze na premierę nowej funkcji poczekać, zwłaszcza że nie działa u nas jeszcze usługa Gifts.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail