X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ : 500 mln zarejestrowanych użytkowników, co czwarty jest aktywny

Google+ : 500 mln zarejestrowanych użytkowników, co czwarty jest aktywny

reklama


Najnowsze dane udostępnione przez Google pokazują, że G+ wciąż cierpi na niewielkie zaangażowanie. Wprawdzie liczba zarejestrowanych użytkowników, która wynosi pół miliarda, może robić wrażenie, bowiem sytuowałaby serwis na trzecim miejscu wśród zachodnich serwisów społecznościowych (po Facebooku i Twitterze), ale aktywnych jest niewiele ponad 25%. Jak podaje Google, ze strumienia (czyli odpowiednika facebookowego „kanału aktualności”) korzysta aktywnie 135 milionów użytkowników. Firma z Mountain View ujawniła jeszcze jeden wynik – 235 milionów użytkowników G+ aktywnie korzysta z usług oferowanych przez firmę, a będących w jakiś sposób zintegrowanych z „Plusem”. Chodzi tutaj między innymi o klikanie w „+1” przy aplikacjach w Google Play, korzystanie z hangoutów na Gmailu czy dzielenie się Mapami Google).

Pomijając fakt, że aktywny jest co czwarty zarejestrowany użytkowników Google+, co samo w sobie nie jest powalającym wynikiem, nie sposób zauważyć, że nie otrzymujemy danych dotyczących liczby udostępnianych zdjęć, komentarzy czy kliknięć w „+1” tylko w obrębie serwisu. Gdyby ujawnić te dane i odnieść je do Facebooka okazałoby się, że serwis społecznościowy kalifornijskiego giganta informatycznego wciąż dzieli przepaść od największego gracza na rynku. Całkiem prawdopodobne, że bardzo niekorzystnie wypadłoby również porównanie z Twitterem czy nawet LinkedIn, mimo że ta ostatnia platforma jest ściśle sprofilowana.

Wraz z ujawnieniem najnowszych danych Google poinformował jednocześnie o wprowadzeniu nowej funkcji do swojego serwisu społecznościowego. Również w tym przypadku można posiłkować się porównaniem do Facebooka (których to porównań G+ zapewne prędko nie uniknie) – Społeczności Google+ to odpowiednik Grup na Facebooku. Społeczności mogą być zarówno prywatne (zamknięte) jak i otwarte, ich członkowie mogą prowadzić wideokonferencje, tworzyć wydarzenia. Google wprowadził jednak w pełni autorskie rozwiązania. Takim jest np. możliwość dzielenia dyskusji w ramach danej społeczności na poszczególne kategorie, a także opcja dodawania postów do danej grupy bez potrzeby odwiedzania strony społeczności.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lpUDWCSRQIU

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail