X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel: YouTube znowu przez Facebookiem

Megapanel: YouTube znowu przez Facebookiem

reklama


Najnowsze wyniki badania Megapanel przeprowadzanego co miesiąc przez Polskie Badania Internetu i Gemius obejmują dane za listopad 2012 r.

W rankingu grup witryn i witryn według zasięgu miesięcznego niepodzielnie panuje Google. Z liczbą ponad 17 milionów użytkowników (Real Users) oraz niemal 90-procentowym zasięgiem zostawia konkurencję wyraźnie w tyle.

Od kilku miesięcy kolejne trzy pozycje rozdzielają między siebie witryny należące do grupy Onet, YouTube oraz Facebook. Tym razem miejsca na podium uzupełniły YouTube i Facebook. Liczba ich użytkowników, podobnie zresztą jak użytkowników witryn Onetu, przekroczyła w listopadzie 13 milionów, a zasięg był niedaleko granicy 70%. Kolejne miejsca zajmują witryny grup: Wirtualnej Polski, Gazeta.pl oraz Interia.pl.

Warto zaznaczyć, że YouTube wyprzedził Facebooka po raz pierwszy od maja 2012 r. Wówczas liczba użytkowników w przypadku obydwu serwisów była podobna, ale Facebook uzyskał zasięg przekraczający 70%.
W październikowym zestawieniu miejsce za witrynami Google okupował Facebook, za nim grupa Onet, a następnie YouTube.

Facebook prowadzi też oczywiście w kategorii „Społeczności”, a jego przewaga nad NK.pl rośnie z miesiąca na miesiąc. W październiku wynosiła ok. 4,5 mln użytkowników, teraz to już przeszło 5 mln.

Twitter cały czas dobija się do granicy 2 milionów użytkowników, a z kolei granicę 1 mln jakiś czas temu przekroczył Tumblr, co może być małym zaskoczeniem.

fot. PBI/Gemius

Najnowsze wyniki Megapanelu można ściągnąć ze strony PBI.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail