X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel: YouTube znowu przez Facebookiem

Megapanel: YouTube znowu przez Facebookiem

reklama


Najnowsze wyniki badania Megapanel przeprowadzanego co miesiąc przez Polskie Badania Internetu i Gemius obejmują dane za listopad 2012 r.

W rankingu grup witryn i witryn według zasięgu miesięcznego niepodzielnie panuje Google. Z liczbą ponad 17 milionów użytkowników (Real Users) oraz niemal 90-procentowym zasięgiem zostawia konkurencję wyraźnie w tyle.

Od kilku miesięcy kolejne trzy pozycje rozdzielają między siebie witryny należące do grupy Onet, YouTube oraz Facebook. Tym razem miejsca na podium uzupełniły YouTube i Facebook. Liczba ich użytkowników, podobnie zresztą jak użytkowników witryn Onetu, przekroczyła w listopadzie 13 milionów, a zasięg był niedaleko granicy 70%. Kolejne miejsca zajmują witryny grup: Wirtualnej Polski, Gazeta.pl oraz Interia.pl.

Warto zaznaczyć, że YouTube wyprzedził Facebooka po raz pierwszy od maja 2012 r. Wówczas liczba użytkowników w przypadku obydwu serwisów była podobna, ale Facebook uzyskał zasięg przekraczający 70%.
W październikowym zestawieniu miejsce za witrynami Google okupował Facebook, za nim grupa Onet, a następnie YouTube.

Facebook prowadzi też oczywiście w kategorii „Społeczności”, a jego przewaga nad NK.pl rośnie z miesiąca na miesiąc. W październiku wynosiła ok. 4,5 mln użytkowników, teraz to już przeszło 5 mln.

Twitter cały czas dobija się do granicy 2 milionów użytkowników, a z kolei granicę 1 mln jakiś czas temu przekroczył Tumblr, co może być małym zaskoczeniem.

fot. PBI/Gemius

Najnowsze wyniki Megapanelu można ściągnąć ze strony PBI.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail