X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook szykuje niespodziankę. Będzie facebookowy telefon czy system operacyjny?

Facebook szykuje niespodziankę. Będzie facebookowy telefon czy system operacyjny?

reklama


Facebook wysłał zaproszenie do przedstawicieli mediów na konferencję w siedzibie spółki w Menlo Park. Wydarzenie się odbyć 4 kwietnia. Z treści zaproszenia wynika, że w trakcie spotkania ogłoszona zostanie nowina mająca jakiś związek z Androidem („Przyjdź i zobacz nasz nowy dom na Androidzie”). Komunikat jest jednak bardzo enigmatyczny, jak to często bywa w tego typu przypadkach.

Oczywiście bardzo szybko ruszyła lawina spekulacji dotyczących tego, czego możemy się spodziewać. Niektórzy prognozują, że może chodzić o zupełnie nową mobilną aplikację Facebooka na Androida lub zmodyfikowaną wersję samego Androida, jeszcze mocniej zintegrowaną z serwisem. Byłoby to z pewnością duże wydarzenie, aczkolwiek wydaje się, że nie rewolucyjne.

Rewolucją byłoby natomiast z pewnością uruchomienie przez Facebooka własnego systemu operacyjnego na mobilne urządzenia. W tym wypadku nasuwają się wszakże wątpliwości, czy Facebook jest gotowy na takie rozwiązanie, skoro odżegnuje się od planów stworzenia własnej wyszukiwarki sieciowej.

Nie mogło również zabraknąć plotek o kultowym już wręcz smartfonie Facebooka. Urządzenie miałoby powstać we współpracy z HTC i zawierać takie przyciski jak „Lubię to” czy „Udostępnij”. Warto wszakże mieć na uwadze, że Facebook przez kilkanaście miesięcy konsekwentnie zaprzeczał doniesieniom o planach stworzenia smartfona. Mark Zuckerberg stwierdził kiedyś, że z jego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu, bowiem potencjalna liczba użytkowników zamknęłaby się w 20 milionach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail