X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

System komentarzy z Google+ na Bloggerze i WordPressie

System komentarzy z Google+ na Bloggerze i WordPressie

reklama


Uruchomienie na Bloggerze funkcji komentarzy z Google+ to kolejny już przykład promowania Plusa przez korporację z Doliny Krzemowej. Jakiś czas temu głośno było o wprowadzeniu funkcji społecznościowego logowania z wykorzystaniem konta na G+.

Prywatność na pierwszym miejscu

System komentarzy uruchomiony na Bloggerze przypomina oczywiście ten jaki dawno temu wprowadził Facebook. Co więcej, pod wpisami na blogu wyświetlają się również komentarze użytkowników, którzy dyskutowali o konkretnym wpisie umieszczonym przez blogera na G+, oczywiście pod warunkiem, że dyskusja była publiczna.

Zmiany zainteresują nie tylko blogerów, ale też ich czytelników. Publikowane przez nich komentarze mogą być tak publiczne, jak i prywatne, skierowane tylko do osób znajdujących się w Kręgach użytkownika. Również przeglądanie komentarzy oferuje kilka opcji: przeglądanie wszystkich, tylko najważniejszych albo wyłącznie tych, które opublikowali znajomi użytkownika.

fot. Google

fot. Google

W każdym przypadku możliwość zobaczenia komentarza będzie uzależniona od jego ustawień prywatności, toteż te, które są adresowane tylko do użytkowników z wybranych Kręgów nie będą widoczne ani dla właściciela bloga, ani jego czytelników.

Aby włączyć system komentarzy z G+ na Bloggerze wystarczy udać się do sekcji ustawień bloga.

System tylko dla Bloggera? Niekoniecznie

Blogger to nie jedyna platforma, na której można uruchomić system komentarzy z Google+. Wprawdzie póki co oficjalnie nie wprowadzono tej funkcji na WordPressie, ale okazuje się, że również blogi działające na tej platformie można wzbogacić o tę funkcję.

Kod przeznaczony dla Bloggera sprawdził na WordPressie deweloper Brandon Holtsclaw prowadzący bloga CloudHero. Okazuje się, że wszystko działa bez zarzutu i jeśli Google nie będzie stawiało przeszkód, to zainteresowani blogerzy będą mogli swobodnie korzystać z tego systemu na swoich blogach na WordPressie.

Wszystkich zainteresowanych wtyczką odsyłamy na oficjalną stronę WordPressa.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail